Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €

Vilnos gaminių savybės
Kodėl vilnonės antklodės rekomenduojama nevilkti?

Vilnonės antklodės rekomenduojama nevilkti, nes naudojant užvalkalus yra slopinamos natūralios vilnos savybės: oro pralaidumas, drėgmės/kvapų sugerimas ir išgarinimas, mikromasažas, šilumos generavimas. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, jog vilna šildo mus, o mes ją, kai tuo tarpu kiti pluoštai nesuteikia šilumos patys savaime, pirmiausia juos sušildyti turi mūsų kūnas, todėl nevelkant antklodės galime iškart mėgautis vilnos teikiama šiluma. Dėl to, jog antklodė neįvelkama, ji nereikalauja didesnės priežiūros, pakanka ją dažniau vėdinti lauke, o skalbti ar valyti pagal poreikį.

Jeigu vilnonę antklodę noriu vilkti, kokius užvalkalus turėčiau rinktis?

Antklodė įprastuose užvalkaluose gali slysti, sukristi. Todėl visų Flokati antklodžių kampuose yra pritvirtintos kilputės, kurios skirtos užvalkalams su raišteliais (jų galite rasti Flokati asortimente). Raištelius pritvirtinus prie antklodės kilpučių – ji neslys ir nesukris.

Kuo ypatingas vilnos pluoštas?
Natūralus. Vilna yra baltyminis pluoštas, susiformavęs avies odoje, todėl yra ne žmogaus pagamintas, o 100% natūralus.
Atsinaujinantis. Tol, kol bus žolės avims ganytis, jos kasmet užsiaugins naują vilną.
Biologiškai suyrantis. Naudingai atitarnavusi vilna gali būti grąžinama į dirvožemį, kur ji suyra, atiduodama naudingas maistines medžiagas žemei.
Kvėpuojantis ir atsparesnis kvapams. Vilnos pluošte esantys plaukeliai yra garbanoti, todėl juos suspaudžiant susidaro milijonai oro tarpelių. Ši unikali struktūra leidžia vilnai sugerti net apie 30% savo svorio drėgmės ir ją išgarinti, taip pašalinami ir nemalonūs kvapai.
Antistatinis. Kadangi vilna puikiai sugeria drėgmę, ji itin retai įsielektrina. Tai lemia mažesnę tikimybę, kad iš šios medžiagos pagamintas drabužis nemaloniai lips prie kūno.
Tamprus ir elastingas. Net ir sulenkus-ištiesus vilnos pluoštą 20 000 kartų, jis nepraranda savo pirminių savybių, ji net 7 kartus atsparesnė dėvėjimuisi nei medvilnė ir net 10 kartų nei šilkas. Nuo per aukštos temperatūros vilnos pluoštas traukiasi, tačiau ištemptas gali grįžti į savo pradinę formą ir todėl tinkamai prižiūrint vilnonius gaminius, jie tarnaus ne vienerius metus.
Tinkantis visiems sezonams. Vilna reaguoja į žmogaus kūno temperatūros pasikeitimus, todėl padeda išsaugoti komfortą esant tiek šiltam, tiek šaltam orui.
Atsparesnis dėmėms. Vilnos pluoštas pasižymi natūraliu, apsauginiu išoriniu sluoksniu, kuris neleidžia susidaryti ir įsigerti dėmėms. Vilna mažiau renka dulkes, o jos riebalo lanolino dėka, nešvarumus nuo audinių lengva nuvalyti.
Saugesnis. Dėka didelio vandens ir azoto kiekio joje vilna natūraliai yra nedegi. Taip pat vilna turi natūraliai aukštą UV (ultravioletinių spindulių) apsaugos lygį, kuris yra daug aukštesnis nei sintetinių ar medvilninių medžiagų.
Ar vilnos gaminiai padeda išspręsti prakaitavimo problemą?

Jeigu prakaitavimo problema kyla dėl per šiltos antklodės, ar kito gaminio naudojimo, tuomet taip, vilna šią problemą gali padėti išspręsti prisitaikydama prie kūno temperatūros ir ją reguliuodama. Jeigu prakaitavimo problema kyla, dėl fiziologinių problemų (prakaituojame visi, bet pasitaiko itin gausaus prakaitavimo atvejų), tuomet vilnos gaminys gali padėti tik tuo, jog visuomet liks sausas ir gaivus, nes sugers drėgmę (prakaitą) ir nemalonius kvapus bei juos išgarins.

Kodėl vilnos gaminių plaukas garbanojasi?

Vilnos plaukas yra linkęs į natūralų garbanojimąsi. Pradėjus naudoti vilnonį gaminį, pradedame jį įvairiai sukti, lankstyti ir pan., todėl plaukas pradeda garbanotis, ypač tai pastebima po skalbimo. Tačiau tai vilnos savybėms nekenkia. Pagal vilnos rūšį, labiau garbanojasi merinosų vilna nei kupranugarių ir kašmyro.

Kodėl vilnoniai gaminiai turi specifinį kvapą?

Vilnos gaminiai, kaip ir daugelis natūralių gaminių (pavyzdžiui, oda) turi specifinį kvapą, kuris gali būti intensyvesnis gaminio naudojimo pradžioje, ką tik išėmus iš pakuotės. Tačiau ne visi gaminiai turi šį kvapą ir nebūtinai visi jį užuodžia. Jeigu gaminio kvapas Jums atrodo per stiprus, rekomenduojama jį vėdinti lauke, vengiant tiesioginių saulės spindulių.

Kodėl vilnonių gaminių plaukas slenka?

Vilnos gaminio naudojimo pradžioje galima susidurti su natūraliu plauko slinkimu. Norint paspartinti neįsitvirtinusių į audinį plaukų išslinkimą, gaminį galima išpurtyti arba atsargiai nusiurbti dulkių siurbliu.

Neradote reikiamos informacijos?
Parašykite mums.
Rašyti el. laišką
Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Siūlome Jums išbandyti
Muilas Flokati
Prisijungti
Registruotis