Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €

Kodėl verta rinktis vilnonę patalynę?

Dėl savo struktūros vilna sukuria unikalų termoizoliacinį barjerą, kuris apsaugo kūną tiek nuo karščio, tiek nuo šalčio, puikiai sugeria ir išgarina drėgmę.

Vilna – idealus pasirinkimas žmonėms, kurie prakaituoja ar jautriai reaguoja į temperatūros pokyčius. Tokioje patalynėje, kuriai antibakterines savybes suteikia lanolinas, miegoti sveika – joje nesidaugina prakaito kvapą sukeliančios bakterijos, alergijas provokuojantys pelėsiai bei namų dulkių erkės, o pati patalynė ilgiau išlieka švari ir gaivi.

Vilnonės antklodės – ką verta žinoti renkantis?

Vilnonės patalynės oro pralaidumas yra net 86 proc. – tai leidžia palaikyti komfortišką temperatūrą miegant. Vilnonė patalynė net septynis kartus geriau nei tradicinė sugeria prakaitą ir jį išgarina. Geriausiam komfortui užtikrinti tereikia atsakyti sau į keletą klausimų ir išsirinkti tinkamiausią vilnonę antklodę.

Kodėl vilnonės antklodės rekomenduojama nevilkti?

Vilnonės antklodės rekomenduojama nevilkti, nes naudojant užvalkalus yra slopinamos natūralios vilnos savybės: oro pralaidumas, drėgmės/kvapų sugėrimas ir išgarinimas, mikromasažas, šilumos generavimas. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, jog vilna šildo mus, o mes ją, kai tuo tarpu kiti pluoštai nesuteikia šilumos patys savaime, pirmiausia juos sušildyti turi mūsų kūnas, todėl nevelkant antklodės galime iškart mėgautis vilnos teikiama šiluma. Dėl to, jog antklodė neįvelkama, ji nereikalauja didesnės priežiūros, pakanka ją dažniau vėdinti lauke, o skalbti ar valyti pagal poreikį.

Antklodę noriu vilkti – kokius užvalkalus pasirinkti?

Antklodė įprastuose uzvalkaluose gali slysti, sukristi. Todėl visų FLOKATI antklodžių kampuose yra pritvirtintos kilputės, kurios skirtos užvalkalams su raišteliais (jų galite rasti FLOKATI asortimente). Raištelius pritvirtinus prie antklodės kilpučių – ji neslys ir nesukris.

Rinktis produktus

Kuo skiriasi merinosų, kupranugarių ir kašmyro vilnos antklodės?

FLOKATI asortimente galima rinktis iš 100% merinosų vilnos, 90% merinosų ir 10% kupranugarių, 97% merinosų ir 3% kašmyro vilnos antklodžių. Net ir nedidelis kupranugarių arba kašmyro vilnos kiekis, derinamas su merinosų vilna, visiškai pakeičia audinio struktūrą. Tad renkantis antklodę reikėtų žinoti keletą pagrindinių skirtumų tarp šių vilnų.

Vilnų skirtumai

Merinosų vilna
Ši vilna kerpama ir yra plonesnė net už žmogaus plauką, švelni, pasižyminti antialgeriškomis bei puikiomis izoliacinėmis savybėmis. Šios vilnos gaminiai yra purūs, minkšti bei švelnūs. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad turint jautrią odą net ši vilnos rūšis gali būti per šiurkšti. Planuojantiems vilkti 100% merinosų vilnos antklodę – ji tikrai puikiai tiks.

Rinktis produktus
Kupranugarių vilna
Kupranugarių vilnos antklodės, dėl didesnio lanolino kiekio, 30% geriau sulaiko šilumą nei merinosų. Vilna yra ne kerpama, o šukuojama. Gamybai naudojamas ne visas plaukas, o tik arčiau gyvūno kūno esantis poplaukis, tai lemia ypatingą vilnos plauko švelnumą. Šios vilnos gaminių plaukas yra trumpesnis, tankesnis ir tiesesnis. Antklodės su kupranugarių vilna tiks net jautrios odos savininkams.

Rinktis produktus
Kašmyro vilna
Kašmyro vilna yra viena brangiausių pasaulyje, ji taip pat šukuojama, todėl yra itin švelni bei pasižyminti natūraliu blizgesiu. Šios vilnos gaminiai gali būti net iki 7 kartų šiltesni lyginant su merinosų. Itin jautrios odos savininkams, kurie nori mėgautis natūraliomis vilnos savybėmis jos neslepiant po užvalkalais, šis pasirinkimas idealiai tinkamas.

Rinktis produktus

Kodėl vilnonės antklodės itin naudingos vaikams?

Naujagimių organizmas pats kurį laiką apsisaugoti nuo perkaitimo ar atvėsimo negali. Vilnonė patalynė kūdikiams parenkama ne tik dėl šilumos – ji stimuliuoja odoje esančius receptorius, kurie skatina kraujotaką ir naujagimio kvėpavimo procesą, kuris pirmosiomis dienomis pasižymi rizika. Dėl šių priežasčių vilnonę patalynę vaikams rekomenduojama rinktis nuo pačių pirmų dienų. Vilnonės antklodės prisitaikydamos prie temperatūros pokyčių apsaugo mažylius tiek nuo perkaitimo, tiek nuo sušalimo.

Rinktis produktus

Vilnonės pagalvės – ką verta žinoti renkantis?

Didžiąją dalį FLOKATI pagalvių asortimento sudaro pagalvės su vilnoniu užvalkalu, kurių vidinis užpildas yra iš poliesterio kamuoliukų. Šiuolaikinės gamybos technologijos poliesterio kamuoliukus gali pagaminti itin kokybiškus ir higieniškus, kurie nekaups dulkių bei drėgmės, todėl bus tinkami alergijų kamuojamiems žmonėms. Vilnonis užvalkalas naudingas tuo, jog greitai sugeria ir išgarina drėgmę, išlieka sausas, todėl jame nesikaupia dulkių erkutės.

Rinktis produktus

Vilnoniai čiužinio paklotai – ką verta žinoti renkantis?

Dėl savo specifinės struktūros vilna aplink kūną sukuria tam tikrą barjerą, todėl žiemos metu šildo, o vasarą – neleidžia kūnui perkaisti. Vilnos plaukas taip pat pasižymi tuo, jog gerai absorbuoja bei išgarina drėgmę ir gali sugerti tiek vandens, kiek sudaro 30 proc. pačios vilnos svorio. Todėl, net jei smarkiai prakaituojate, vilnonis paklotas išliks sausas ir naktį jums neteks nubusti nuo susikaupusios drėgmės.

Sausa patalynė yra nepalanki terpė veistis bakterijoms ir erkutėms, o šias savybes dar labiau sustiprina lanolinas (natūralus riebalas, apsaugantis avį nuo infekcijų). Vilna ilgai išlieka švari bei gaivi ir teigiamai veikia miego kokybę. Vilnos paklotas ypač naudingas tiems, kurie linkę stipriai prakaituoti, jautrūs temperatūrų pokyčiams, ar turi polinkį į alerginius susirgimus. Paklotą lengva prižiūrėti, jo nereikia dažnai skalbti – rekomenduojama rytais tiesiog palikti lovą neklotą, kad vilna išgarintų sukauptą drėgmės perteklių ir išsivėdintų.

Rinktis produktus
Kašmyro vilnos patalynė

Kaip taisyklingai prižiūrėti vilnos gaminius?

Siekiant užtikrinti vilnos gaminių ilgaamžiskumą, rekomenduojame vadovautis pagrindiniais priežiūros patarimais.

Skaityti patarimus
Vilnonė patalynė

Patalynės testas

Atikite FLOKATI sukurtą vilnos testą ir sužinokite, kokie vilnos patalai atitiktų Jūsų poreikius.

Pradėti testą
Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Siūlome Jums išbandyti
Prisijungti
Registruotis