Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 85 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 85 €

Vilnos priežiūra

Vilna kur kas ilgiau nei kiti audiniai išlieka gaivi ir švari. Dėl unikalios savybės lengvai sugerti ir išgarinti didelius drėgmės kiekius, o taip pat dėl sudėtyje turimo natūralaus antiseptiko – lanolino, tai yra natūraliai besivalanti ir nešvarumų atsikratanti medžiaga, nereikalaujanti ypatingos priežiūros. Svarbu pabrėžti, jog įsigijus vilnonį gaminį pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į gamintojo rekomendacijas nurodytas gaminio etiketėje ir jomis vadovautis.

Vėdinimas

Atsikėlus iš lovos, vilnonę antklodę rekomenduojama bent valandai ar dviems palikti atverstą. Tokiu būdu, per naktį susikaupęs prakaitas ir drėgmė išgaruos, o patalynė vėl bus gaivi. Vilnonę patalynę bei kitus vilnos gaminius geriausia vėdinti gryname ore ir tai galima daryti visais metų laikais, vengiant tiesioginių saulės spindulių.

Senolių patarimas.
Žiemą antklodę galima patiesti ant švaraus sniego ir palikti ją kuriam laikui, tokiu būdu natūraliai pašalinami ant vilnos plauko susikaupę nešvarumai.

Merinosų avių vilnos gaminių priežiūra

Dažniausiai šios rūšies vilnos gaminius skalbti galima, bet prieš tai darant būtina atkreipti dėmesį į gaminio etiketę. Skalbti reikia atsargiai, todėl rekomenduojama merinosų vilnos gaminius skalbti rankomis arba skalbimo mašina, kurioje yra būtent vilnai skirta programa. Skalbti kitomis, 30°C temperatūros programomis – nepatariama. Skalbimo metu lengviau išsivalo stipriai užnešioti gaminiai, tačiau visada išlieka tikimybė, kad gaminys gali šiek tiek pasitraukti, gali sukristi užpildas.
Vilnai skalbti rekomenduojama rinktis skystą skalbimo priemonę su lanolinu, kuris, kaip kondicionierius, atstato vilnos plauko riebalų pusiausvyrą. Skalbimo miltelių naudoti nepatariama, nes miltelių granulės gali nespėti ištirpti ir dėl to užstrigti audinyje ar suvelti pačią vilną. Skalbti ir skalauti būtina vienodos temperatūros vandenyje, tiek skalbiant rankomis, tiek skalbimo mašinoje.
Gaminį išskalbus rekomenduojama jį padžiauti ant džiovyklės – vasarą lauke, pavėsyje, netiesioginiuose saulės spinduliuose, o žiemą – kambaryje. Jei vilnos audinys itin plonas, jo negalima kabinti, nes gali išsitampyti. Patieskite gaminį horizontaliai ant džiovyklės (po apačia galima pakloti sausą rankšluostį).
Nepaisant to, jog merinosų avių vilnos gaminius galima skalbti, kai tai leidžia gaminio etiketė, saugiausia gaminį valyti sausu cheminiu valymu.

Kupranugarių ir kašmyro vilnos gaminių priežiūra

Šio tipo vilnos gaminiams rekomenduojamas tik sausas cheminis valymas. Priežiūros etiketėje jis žymimas P raide apvaliame apskritime. Tai yra valymas su organiniu tirpikliu perchloretilenu. Sauso cheminio valymo procese nenaudojamas vanduo. Valymo metu vilnoniai gaminiai išlieka purūs, nepraranda savo formos.
Po valymo visi vilnoniai gaminiai lengvai prašukuojami ir įriebinami lanolinu, kad vilnos plaukas atgautų savo ankstesnes savybes.
Vis dažniau gamintojai etiketėje rekomenduoja ekologišką valymą, kuris žymimas raide F. Tai valymas angliavandeniliais. Šis valymo būdas švelnus ir draugiškas aplinkai, tausoja audinius. Tačiau šiuo būdu rekomenduojama valyti tik neužnešiotus gaminius, į kuriuos purvas ir įvairios dėmės dar nėra įsiskverbusios.

Džiovinimas elektrinėje džiovyklėje

Vilnos gavybos proceso modernizavimas suteikia galimybes vilnos produktus skalbti ir automatinėmis mašinomis, džiovinti džiovyklėse. Svarbu atkreipti dėmesį į nurodymus gaminio etiketėje ir pasirinkti tinkamą (vilnos) skalbimo bei džiovinimo programą.

Papildoma informacija

Rekomenduojame po kiekvieno sezono vilnonės patalynės gaminius išskalbti ar išvalyti sausu cheminiu valymu, atsižvelgiant į gaminio etiketę, nes kuo nešvarumai labiau įsisenėja ir įsigeria į audinį, tuo sunkiau juos bus pašalinti ateityje.

Profesionalaus valymo paslaugos

Mielai pasirūpinsime mūsų salonuose įsigytais vilnos gaminiais. Jums tereikia norimus išvalyti gaminius pristatyti į artimiausią FLOKATI saloną, jų adresus rasite čia.

Prekės pavadinimas Paslaugos kaina, eur „Super“ paslauga +30%
Pledas/Vasarinė antklodė (viengulis) 24,00 31,20
Pledas/Vasarinė antklodė (dvigulis) 28,00 36,40
Pledas/Vasarinė antklodė (Vaikiško dydžio) 15,00 19,50
Vilnonė antklodė – žiemninė (viengulė) 37,00 48,10
Vilnonė antklodė – žieminė (dvigulė 44,00 57,20
Vilnonė antklodė – žieminė (vaikiško dydžio) 25,00 32,50
Vilnonis paklotas (viengulis) 37,00 48,10
Vilnonis paklotas (dvigulis) 44,00 57,20
Vilnonis užvalkalas pagalvei 13,00 16,90
Vilnonis chalatas 24,00 31,20
Vilnonė liemenė 16,00 20,80
Pelerina/skraistė 19,00 24,70
Paltas 26,00 33,80
Puspaltis 23,00 29,90
Šalis (didelis) 12,00 15,60
Paltas (pūkinis) 33,00 42,90
Miegmaišis 23,00 29,90
Kilimai vilnoniai (appolo) 1 kv.m. 16,00 20,80
* „Super“ paslauga – tai pūkelių nurinkimas, standinimas.

Norite daugiau jaukumo?

Rinkitės FLOKATI vilnos produktus jau dabar.

Nemokamas
prekių grąžinimas
Pristatymas
visoje Lietuvoje
Mokėkite, kai
gausite prekes
Saugus
pirkimas
Jūsų krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.

Jums gali patikti:
Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Jums gali patikti:
Prisijungti
Registruotis