Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €

Kas yra vilna?

Vilna yra 7 kartus atsparesnė dėvėjimuisi nei medvilnė ir net 10 kartų nei šilkas. Net ir sulenkus-ištiesus vilnos pluoštą 20 000 kartų, jis nepraranda savo pirminių savybių. Nuo per aukštos temperatūros vilnos pluoštas traukiasi, tačiau ištemptas gali grįžti į savo pradinę formą ir todėl tinkamai prižiūrint vilnonius gaminius, jie tarnaus ne vienerius metus.

Vilnos gaminiai, kaip ir daugelis natūralaus pluošto gaminių (pvz. oda), turi specifinį kvapą, todėl jei naujas vilnos gaminys labai kvapnus, verta suabejoti jo kokybe. Kita vertus, ypač aštrus specifinis gaminio kvapas gali reikšti, jog jis pagamintas iš žemos kokybės vilnos. Natūralų vilnos kvapą veiksmingai sušvelnina jos išvėdinimas sausoje aplinkoje, saulės atokaitoje ar pavėjui.

Kuo ypatinga vilna?

Antistatinė
Vilna puikiai sugeria drėgmę, todėl itin retai įsielektrina.
Atsparesnė dėmėms
Natūralus vilnos apsauginis sluoksnis sumažina dėmių susidarymą ir įsigėrimą.
Nesiglamžanti
Vilnoniai drabužiai išsitempia pagal juos vilkintį žmogų ir vėliau sugrįžta į savo formą.
Atsinaujinanti
Tol, kol bus žolės avių ganymuisi, jos kasmet užsiaugins naują vilną.
Kvėpuojanti ir atspari kvapams
Vilna sugeria ir išgarina drėgmę (prakaitą) bei nemalonius kvapus.
Biologiškai suyranti
Atitarnavusi vilna gali būti grąžinama į dirvožemį, kur ji greitai suyra.
Tinka visiems sezonams
Vilna prisitaiko prie žmogaus kūno temperatūros pokyčių visais metų laikais.
Vilnos gaminiai
Avies vilna

bene populiariausia vilnos rūšis, visiems žinoma kaip natūralus ir nuo seniausių laikų naudojamas pluoštas. Ši vilna yra minkšta, šilta, pralaidi orui ir puikiai sauganti nuo temperatūrų kaitos.

Merino vilna
Merinosų avių vilna

ypatingai aukštos kokybės vilna, labiausiai vertinama tekstilės pramonėje. Merinosų rūšies avys – kalvotų vietovių gyvūnai, kurių daugiausiai auginama Australijoje, N. Zelandijoje ir Pietų Afrikoje. Ši vilna yra ypatingai plona, švelni ir minkšta, todėl itin mėgstama žmonių, jautrių vilnos šiurkštumui.

Kupranugario vilna

surenkama rankomis šukuojant gyvūnus pavasarinio kailio keitimo metu, ši vilna yra lengva, švelni ir minkšta. Dėl kupranugarių populiacijos mažėjimo ir šių gyvūnų vilnos stygiaus tekstilės pramonėje vertinama kaip labai brangi medžiaga, todėl dažniausiai maišoma su merinosų avių vilna. Kupranugario vilnoje lanolino (natūralių vilnos riebalų) yra 30 proc. daugiau nei merinosų vilnoje, todėl ir šilumą ji sulaiko geriau

Alpakos vilna

kur kas lengvesnė nei avies, ypač švelni ir spindinti it šilkas, taip pat yra tvirta, beveik nesivelia ir nesiglamžo. Priklausomai nuo to, kokio amžiaus ir veislės yra alpaka, jos vilna vidutiniškai 4-6 kartus geriau išlaiko šilumą negu avies.

Kašmyro vilna

prabangiausia vilna, gaunama iš kašmyro ožkų. Jų vilnos plaukas turi švelnų, šilkinį blizgesį, o pats kašmyras yra itin lengvas ir šiltas. Prabangių audinių gamybai naudojamas minkštas apatinis kašmyro ožkų plaukas yra ne kerpamas, o atsargiai iššukuojamas.

Vilnos gaminiai
Moheros vilna

gaunama iš Angoros ožkų plaukų. Tai minkšta ir švelni, tačiau tvirta vilna. Dideli ir glotnūs moheros pūkai verčia šią vilną žvilgėti, padeda sugerti ir gražiai atspindėti dažus.

Vilnos rūšys

Vilna (lot. lana ) – tai natūralus pluoštas, gaunamas iš skirtingų rūšių gyvūnų kailio plaukų, dėl savo unikalių terminių bei medžiagiškųjų savybių vertinamas nuo pačių seniausių laikų iki pat šiandien. Vilnos kelias nuo pluošto iki mūsų rankų – ilgas ir rafinuotas procesas. Iš ūkių surinktas, jis išvalomas ir, derinant tiek senovines, tiek modernias technikas, verpėjų, audėjų ir mezgėjų yra paverčiamas siūlų gijomis bei šiuolaikiškomis medžiagomis. Vilnos pluoštai skiriasi, o jų ypatybės priklauso nuo gyvūnų rūšių:

vilna

Vilnos priežiūra

Vilną lengva prižiūrėti, dėl greitos reakcijos, vykstančios jos chemines sudėties dėka, vilna pati savaime lengvai išsivalo. Atėjus metui rimtesnei priežiūrai svarbu žinoti pagrindines taisykles.
SUŽINOTI DAUGIAU
Staltiesė

Kaip išsirinkti tinkamą patalynę?

PASIRINKIMO TESTAS
Norite daugiau jaukumo?

Rinkitės FLOKATI vilnos produktus jau dabar.

Nemokamas grąžinimas
net iki 45 dienų
Nemokamas pristatymas
nuo 65€
Mokėkite, kai
gausite prekes
Saugus
pirkimas
Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Siūlome Jums išbandyti
Prisijungti
Registruotis