Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €

Kaip tinkamai prižiūrėti vilnonius gaminius

Vilna – iš pažiūros delikatus audinys, reikalaujantis ypatingos priežiūros, tačiau besivystant technologijoms šio audinio priežiūra tapo itin paprasta. Vilnos gaminių gamintojai pataria kaip teisingai prižiūrėti vilnos gaminius, kad jie Jums tarnautų ilgai ir užtikrintų gerą jų būklę:

– Išverskite drabužius prieš skalbdami;

– Venkite balinimo ir biologinių valymo priemonių, jei ant jų nėra patvirtinimo, kad jais galite skalbti vilnos audinį;

– Skalbkite drauge panašios spalvos drabužius.

Skaitykite instrukciją ant gaminio etiketės, dauguma drabužių turi priežiūros instrukcijas ant etikečių. Dažniausiai vilnonių gaminių priežiūrai naudojami priežiūros simboliai, etiketėje pažymėti šiais ženklais: skalbimas tik rankomis, naudokite tik sausą (cheminį) valymą, galima skalbti skalbimo mašinoje vilnos programa, maksimali lyginimo temperatūra 150 C; negalima balinti, džiovinimas sumažintoje temperatūroje.

Vilnonės kojinės

Drabužiai, turintys ant etiketės užrašą „Valyti tik sausu (cheminiu ) būdu“, turėtų būti valomi profesionalo.

Skalbti rankomis

Drabužiai su instrukcija „skalbti tik rankomis“, turėtų būti skalbiami tik rankomis drungname vandenyje ( apie 30 C temperatūroje), naudojant švelnias Woolmark patvirtintas skalbimo priemones. Visada po skalbimo gerai išskalaukite. Džiovinkite megztus drabužius (tai gali būti vilnoniai šalikai ar kt.) plačiai išskleistus ant plokščio paviršiaus, o austus – kabinkite ant skalbinių virvės.

Skalbti skalbimo mašina

Geriausiai vilnonius drabužius skalbti skalbimo mašinoje, užstačius vilnos ženklu pažymėtą programą arba etikėtėje patvirtintu režimu. Jei tai neįmanoma, naudokite 40 laipsnių švelnaus skalbimo režimą. Naudokitės rekomendacijomis ant etiketės, gręžti rekomenduojama lėto bugno sukimo programa arba vilnai skirta programa.

Trumpi patarimai:

– Padžiovus vilnonį drabužį prigaravusioje vonioje, taip galima jį išlygint.

– Po nešiojimo, šepečiu braukdami žemyn, išvalykite vilnonių drabužių paviršiaus nešvarumus, kad ilgainiui jie netaptų dėmėmis.

– Norėdami panaikinti maisto kvapus, valandai padėkite vilnonį drabužį išskleistą ant lovos ar rankšluosčio.

– Austi drabužiai (tokie kaip pončai, šalikai ar vilnonės kojinės bei vilnonės pirštinės) gali būti pakabinami gryname ore ant tinkamos pakabos.

– Leiskite vilnoniam drabužiui „pailsėti“ 24 valandas prieš jį vėl apsivelkant. Tai leis vilnai natūraliai atsistatyti ir sugrįžti į savo pirminę formą.

Vilnones antklodes žiemą galima išnešti į lauką ant sniego, taip nežvarumai susigers į sniegą, o antklodė vėl bus gaivi ir švari.

Lyginti ar nelyginti? 

Po išpakavimo ar nešiojimo vilnoniai drabužiai gali būti atšviežinami pakabinus juos prigarintoje vonioje arba perbraukus gariniu lygintuvu. Garų drėgmė išlygins visas raukšles ir pašalins nemalonius kvapus. Lengvesniems vilnoniams drabužiams gali prireikti daugiau laiko raukšlių išlyginimui.

Tuomet palyginkite lygintuvu per drėgną medžiagą arba naudodami garinimo režimą lygintuve. Venkite lyginti vilnones medžiagas, kai jos visiškai sausos.

Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Siūlome Jums išbandyti
Medvilninis rankšluostis
Prisijungti
Registruotis