Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 85 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 85 €

Ką verta žinoti apie merinosų vilnos gaminių skalbimą?

Net neabejojame, jog pasitaiko žmonių, kurie apie vilną galvoja kaip labai sudėtingą, daug priežiūros reikalaujantį pluoštą. Norime tai paneigti! Priežiūra tampa paprasta ir aiški žinant keletą pagrindinių taisyklių. Kviečiame susipažinti su populiariausios – merinosų vilnos gaminių priežiūros taisyklėmis.

Skalbimo temperatūra

Dažniausiai merinosų vilnos gaminius skalbti galima, bet prieš tai darant būtina atkreipti dėmesį į gaminio priežiūros etiketę ir tuo įsitikinti. Skalbti reikia atsargiai, todėl rekomenduojama merinosų vilnos gaminius skalbti rankomis arba skalbimo mašina, kurioje yra būtent vilnai skirta programa. Skalbti kitomis, 30o C temperatūros programomis – nepatariama. Skalbimo metu lengviau išsivalo stipriai užnešioti gaminiai, tačiau visada išlieka tikimybė, kad gaminys gali šiek tiek pasitraukti, gali sukristi užpildas.

Skalbimo milteliai ar skystas skalbiklis?

Merinosų vilnos gaminius skalbti rekomenduojama su skysta skalbimo priemone, kurios sudėtyje yra lanolino, kuris, kaip kondicionierius, atstato vilnos plauko riebalų pusiausvyrą. Skalbimo miltelių naudoti nepatariama, nes miltelių granulės gali nespėti ištirpti ir dėl to užstrigti audinyje ar suvelti pačią vilną. Skalbti ir skalauti būtina vienodos temperatūros vandenyje, tiek skalbiant rankomis, tiek skalbimo mašinoje.

Džiovinimo būdai

Gaminį išskalbus rekomenduojama jį padžiauti ant džiovyklės – vasarą lauke, pavėsyje, netiesioginiuose saulės spinduliuose, o žiemą – kambaryje. Jei vilnos audinys itin plonas, jo negalima kabinti, nes gali išsitampyti. Patieskite gaminį horizontaliai ant džiovyklės (po apačia galima pakloti sausą rankšluostį).

Merinosų vilnos gaminių skalbimas rankomis

Nusprendus gaminį skalbti rankomis, įsivertinkite, kur tai darysite: kriauklėje, vonioje ar didesniame inde. Nenaudokite baliklio, kadangi jo sudėtyje yra chloro, kuris naikina merinosų vilnos skaidulas, taip pakenkdamas audiniui. Naudokite skystą skalbimo priemonę skirtą vilnai su lanolinu. Skirtingų spalvų gaminius galima skalbti kartu, jie nenusidažo. Tačiau patariame bent jau baltos spalvos gaminius skalbti atskirai. Skalbiant gaminius rankomis vadovaukitės tokiu eiliškumu:

1. Pripildykite kriauklę, vonią ar indą vandeniu. Pilkite drungną, maždaug 30o C temperatūros vandenį.

2. Įpilkite skysto ploviklio. Jei norite būti tikri, jog nesugadinsite audinio, naudokite skalbimo priemonę, kurios sudėtyje yra lanolino.

3. Išmirkykite. Pamerkite gaminį į vandenį ir palikite kelioms minutėms.

4. Išskalbkite. Švelniai skalbkite gaminį sukamaisiais judesiais. Atsargiai patrinkite vietas, kur susikaupė nešvarumai, ant jų galite papildomai užpilti ploviklio, jog purvas tikrai pasišalintų.

5. Praskalaukite. Drungnu vandeniu, silpna srove skalaukite gaminį kriauklėje, vonioje ar inde tai darykite sukamaisiais judesiais. Skalaukite tol, kol išplausite visą skalbiklį.

6. Pašalinkite vandens perteklių. Įsigėręs į vilną vanduo padaro ją itin pažeidžiamą, todėl  džiovinti būtina atsargiai. Išimkite drabužius iš vandens ir lengvai suspauskite, kad vanduo pasišalintų. Gaminį galite palikti kriauklėje, vonioje ar inde, kol iš jo pasišalins susikaupęs vanduo, tokiu atveju jį reikėtų šiek tiek pakelti.

7. Prieš džiovinant. Norint išvengti galimo vilnos susitraukimo švelniai ištempkite gaminį ir kabinkite džiūti arba patieskite horizontaliai ant švaraus sauso rankšluosčio.

Džiovinimas elektrinėje džiovyklėje

Vilnos gavybos proceso modernizavimas suteikia galimybes vilnos produktus skalbti ir automatinėmis mašinomis, džiovinti džiovyklėse. Svarbu atkreipti dėmesį į nurodymus gaminio etiketėje ir pasirinkti tinkamą (vilnos) skalbimo bei džiovinimo programą.

Kaip dažnai reikia skalbti vilnonę patalynę?

Rekomenduojame po kiekvieno sezono vilnonės patalynės gaminius išskalbti ar išvalyti sausu cheminiu valymu, atsižvelgiant į gaminio etiketę, nes kuo nešvarumai labiau įsisenėja ir įsigeria į audinį, tuo sunkiau juos bus pašalinti ateityje.

Jūsų krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.

Jums gali patikti:
kedutes uzvalkalas
Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Jums gali patikti:
kedutes uzvalkalas
Prisijungti
Registruotis