Šiais laikais daugybė žmonių kenčia nuo odos ar kvėpavimo takų alergijų, išbėrimų, miego sutrikimų bei streso ir – tiek žiemą, tiek vasarą – nuo dažnų peršalimų, kai sukaitus ir suprakaitavus patenkama į vėsesnę aplinką. Vilna daugeliu atvejų gali užkirsti kelią susirgimams arba palengvinti simptomus.
Kuo vilna gali būt naudinga žmonėms, linkusiems į alergiją?
Dažniausiai žmonės sako, kad yra alergiški vilnai, tačiau problema yra tame, jog jie neatrado sau tinkamos vilnos rūšies. Šiuolaikinėmis technologijomis išausti merinosų, kupranugarių, kašmyro ar alpakų audiniai yra itin švelnūs bei antialerginiai.
Antibakterines savybes vilnai suteikia lanolinas – natūrali avies odos išskiriama medžiaga, apsauganti nuo infekcijų. Vilna, dėl specifinės struktūros, puikiai absorbuoja ir išgarina drėgmę, todėl vilnoje nesidaugina alergijas provokuojančios bakterijoms ir erkutėms. Dėl šių savybių, vilna rekomenduojama žmonėms, linkusiems į alerginius odos ar kvėpavimo takų susirgimus, kenčiantiems nuo egzemos (atopinio dermatito), sergantiems astma ir kt.
Dažnai peršąlate – rinkitės vilnos gaminius
Dauguma audinių, ypač sintetiniai, yra linkę kaupti prakaitą bei drėgmę, kuri, patekus į žemesnę temperatūrą, greitai atvėsta, o žmogus paprasčiausiai peršąla. Vilna pasižymi tuo, jog puikiai absorbuoja ir išgarina drėgmę, todėl išvengiama staigaus kūno atvėsimo ir galimo peršalimo.
Dėl šių savybių, vilna rekomenduojama žmonėms, linkusiems į peršalimus, fiziškai aktyviems ir daug laiko lauke praleidžiantiems vaikams, sportuojantiems žmonėms, bei moterims menopauzės laikotarpiu. Vis dažniau net ir profesionalūs sportininkai renkasi aprangas iš vilnos. Pavyzdžiui, praėjusiais metais tenisininkas Andy Murray Vimbldono teniso turnyre devėjo aprangą iš merinosų vilnos.
Kovojantiems su nemiga ir prasta miego kokybe – vilnonė patalynė
Kamuoja nemiga, prastai išsimiegate ir jaučiatės pavargęs – viena iš priežasčių gali būti netinkamos patalynės pasirinkimas. Vilnonę patalynę verta rinktis dėl savo struktūros, jos apsaugo tiek nuo karščio, tiek nuo šalčio, pasižymi antialerginėmis savybėmis ir drėgmės išgarinimo.
Žmonės, pasirinkę vilnos patalynę, užmiega greičiau, miega ilgiau ir ramiau, rečiau nubunda dėl prakaitavimo, suerzintų kvėpavimo takų ar sudirgintos odos. Įvairūs moksliniai tyrimai teigia, jog vilnonė patalynė gali pagerinti miego kokybę net 25 procentais.
Vilna puikiai tinka norintiems stimuliuoti kraujotaką
Įrodyta, kad lanolinas turi gydomųjų savybių – padeda malšinti sąnarių, stuburo bei kitus skausmus, gerinti kraujotaką, o taip pat yra naudojamas grožio industrijoje, prabangių kremų sudėtyje, siekiant sudrėkinti bei minkštinti odą.
Vilnos plaukelis suteikia odai mikromasažą, ją šildo, o šie du veiksniai gerina kraujotoką, todėl čia ypatingą dėmesį reikėtų skirti vilnos juostomos, kurios padeda malšinti nemalonius pojūčius juosmens, kelio, riešo ir kaklo srityse.
Geriau jaučiamės rinkdamiesi natūralius gaminius
Tausoti gamtą, ją rūpintis – norime kiekvienas, tą darydami net jaučiamės geriau. Prisidėti prie rūpesčiu ja galime rinkdamiesi natūralius, ilgaamžius produktus. Tol, kol bus žolės avių ganymuisi, jos kasmet užsiaugins naują vilną, kurią galima laikyti atsinaujinančiu pluoštu. Vilnos augintojai aktyviai veikia aplinkosaugos srityje ir siekia išsaugoti tvarią vilnos pramonę ateities kartoms.
Avys, ožkos, kupranugariai nenukenčia nuo vilnos išgavimo būdų, atvirkščiai, tai daryti yra tiesiog būtina siekiant, jog gyvūnai išliktų sveiki. Vilnos augimo procesas yra nesustojantis, todėl jeigu ji nebus laiku nukirpta ar iššukuota – nuo to nukentės patys gyvūnai.
Atitarnavusi vilna gali būti grąžinama į dirvožemį, kur ji greitai suyra, savo naudingas medžiagas atiduodama žemei. Taip pat, natūralaus vilnos pluošto irimo procesas yra daug trumpesnis nei daugelio sintetinių medžiagų.
Dėl šių priežasčių rinkdamiesi vilnos gaminius galime būti tikri, jog mažiau kenkiame gamtai ir savo kūnui.