Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €

Vilnoniai lauko aksesuarai – nepamainomi šaltuoju metų laiku

Šaltuoju metų laiku kepurės, šalikai ir pirštinės tampa neatsiejamomis aprangos detalėmis. Kurios ne tik šildo, bet ir tampa stilingu akcentu. Lauko aksesuarų pasiūla tiek vaikams, tiek suaugusiems didžiulė, kainų skirtumai kartais gali ir šokiruoti. Dažnai nusprendžiama už juos sumokėti mažiau, tačiau galiausiai jų kokybė nuvilia. Todėl skirti laiko jų paieškai ir lėšų kokybiškiems lauko aksesuarams tikrai verta.

Kodėl verta rinktis lauko aksesuarus su vilna?

Lauko aksesuarai su vilna nesiglamžo, todėl su jais visuomet atrodysite tvarkingai. Jie puikiai reguliuoja drėgmę, todėl lengvai išvengsite gausaus prakaitavimo bei nemalonių kvapų. Tokie aksesuarai itin naudingi vaikams, nes jie aktyviai leisdami laiką lauke, sukaista ir suprakaituoja, o drabužiams staiga atvėsus, kyla pavojus peršalti. Intensyviai judant įprasti audiniai peršlampa, tuo tarpu vilna, dėl savo struktūros, išgarina drėgmę ir lieka sausa.

Dažnai susiduriama su mitu, jog su vilnoniais lauko aksesuarais bus itin karšta. Visgi tai nėra tiesa, nes avys yra auginamos tiek karšto, tiek vėsaus klimato zonose, būtent vilna joms padeda reguliuoti kūno temperatūrą ir sukuria šalčio bei šilumos nepraleidžiantį barjerą. Vilnoniai lauko aksesuarai efektyviai apsaugo nuo temperatūros kaitos rizikos.

Lauko aksesuarai su vilna ypatingai rekomenduojami  į alergijas linkusiems žmonėms. Antibakterines savybes vilnai suteikia lanolinas – natūrali avies odos išskiriama riebalinė medžiaga, padedanti apsaugoti nuo infekcijų. Todėl vilnoniai lauko aksesuarai yra puikus pasirinkimas turintiems polinkį į alerginius odos ar kvėpavimo takų susirgimus.

Vilnoniai lauko aksesuarai puikiai praverčia užsiimantiems aktyviu laisvalaikiu, nes su jais išvengiama nemalonaus drėgmės pojūčio. Vilna ilgiau išlieka sausa ir neutralizuoja su prakaitu išsiskiriančius toksinus, todėl vilnoniai šaliai, kepurės ar pirštinės nesukelia odos sudirginimų.

Kokios vilnos lauko aksesuarus reikėtų rinktis?

Viena labiausiai vertinamų vilnų pasaulyje – merinosų (angl. merino) avių. Lauko aksesuarams taip pat labai dažnai naudojama kašmyro ožkų vilna. Tačiau būtent kašmyro vilna yra itin brangi, viena ožka šukavimo metu atiduoda tik apie 200 g tinkamos gamybai vilnos. Todėl lauko aksesuaruose merinosų ir kašmyro vilnos yra derinamos tarpusavyje. Taip pat šalia gali būti naudojamos ir tokios medžiagos kaip viskozė, poliamidas.

Viskozės dėka gaminiai mažiau pilinguojasi (burbuliuojasi), o poliamidas užtikrina atsparumą trinčiai. Dėl šių pluoštų ir vilnos derinimo tarpusavyje, lauko aksesuarai pasižymi ilgaamžiškumu, jie gali puikiai tarnauti keletą sezonų ir daugiau.

Klasikiniai lauko aksesuarų komplektai

Šalikas, kepurė ir pirštinės – tikra klasika kalbant apie lauko aksesuarų komplektus. Geriausia rinktis ilgesnį šaliką, kuris patogiai apsisuktų aplink kaklą. Renkanis kepurę ją būtina matuotis, jog ji nespaustų galvos ir gražiai glustų. Kalbant apie pirštines čia taip pat būtinas matavimasis, nes per mažos pirštinės gali greitai iširti, o per didelės negražiai atrodyti, gali šalti pirštų galiukai. Dažniausiai moterų dėvimas pirštinių dydis 8, o vyrų 10.

Išskirtiniai lauko aksesuarų komplektai

Šalikai-movos, galvajuostės ir riešinės – dar kiek neįprasti, bet ypatingai moterų pamėgti lauko aksesuarai. Šalikai-movos pamėgti dėl to, jog esant poreikiui jie atstoja ir kepures, o tai labai aktualu toms, kurios kepurių nemėgsta nešioti. Renkantis juos reikėtų atsižvelgti į tai, kiek kartų jie gali apsisukti aplink kaklą, optimaliausia būtų bent du kartus.

Galvajuostės ypatingai išpopuliarėjo pastaraisiais metais, jos atrodo itin madingai, puikiai pagyvina stilių. Tuo pačiu suteikia ir taip reikalingos šilumos ausims. Riešinės mėgstamos moterų, kurioms tenka daug važinėti automobiliu. Su pirštinėmis tai daryti nėra patogu, tačiau be jų šąla visos rankos, tuo tarpu riešinės maloniai šildo bent jų dalį.

Vilnoniai lauko aksesuarai vaikams

Vaikams lauko aksesuarai su vilna rekomenduojami ne tik anksčiau minėtų savybių, kurios ypatingai naudingos mažiesiems. Vilnoniai lauko aksesuarai taip pat naudingi dėl to, jog vilna yra mažiau tepli, į ją ne taip įsigeria dėmės. Lauko aksesuarų su vilna priežiūra itin paprasta, jeigu jų sudėtyje yra merinosų vilnos, tai juos galima drąsiai skalbti vilnos režimu, su skysta, vilnai skirta priemone.

Parašykite
palinkėjimą
Jūsų krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.

Siūlome Jums išbandyti
Muilas Flokati
Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Siūlome Jums išbandyti
Muilas Flokati
Prisijungti
Registruotis