Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €

Mitai apie patalynę: nuo skalbimo iki lovos klojimo

Viena iš svarbiausių mūsų geros savijautos sudedamųjų dalių – miegas. Kad kokybiškai pailsėtume ir atsigautume, svarbu turėti tinkamus miego ritualus, teisingai pasirinkti patalynę, ją prižiūrėti. Minint tarptautinę miego dieną natūralių audinių specialistė ir „Flokati“ šeimos narė Žydrūnė Ragelė įvardija bei paneigia dažniausiai pasitaikančius mitus apie patalynę, jos priežiūrą.

Mitas nr. 1. Stora ir sunki antklodė yra šiltesnė nei lengva

Vienas seniausių mitų apie patalynę – kuo sunkesnė antklodė, tuo ji šiltesnė.

„Manau šis mitas kilęs dar nuo tų laikų, kai pas močiutes kaime miegodavome po storomis ir sunkiomis pūkinėmis antklodėmis. Po kuriomis būdavo sunku net pajudėti. Taip susidaromas klaidingas įspūdis, kad miegant po jomis buvo šilta dėl svorio, o ne dėl natūralaus pluošto – žąsų plunksnų, pūkų. Tad jei norite šiltos antklodės, ji neturi būti stora ar sunki. Rinkitės natūralaus pluošto antklodes ir miegosite šiltai“, – dėstė moteris.

Mitas nr. 2. Kuo storesnė pagalvė – tuo daugiau komforto

Reklamų ir filmų suformuotas mitas, kad kuo storesnė ir minkštesnė bus pagalvė, tuo ji geresnė, anot specialistės, taip pat klaidingas.

„Kiekvieno mūsų miego įpročiai skiriasi. Pastaraisiais metais populiarėja pagalvės su grikių užpildu, nes vis daugiau žmonių renkasi miegoti kiečiau. Taip pat vis dažniau naudojamos viskoelastinės pagalvės, prisitaikančios prie individualių miegančiojo poreikių. Mėgstantys miegoti žemiau ir kiečiau ar linkę į prakaitavimą renkasi vilnones pagalves“, – kalbėjo Ž. Ragelė.

Moteris teigia, kad pagalvių pasirinkimas yra tikrai platus ir svarbu atsižvelgti į savo miego įpročius, nes tikrai ne kiekvienas mėgstame miegoti minkštai ar aukštai.

Mitas nr. 3. Lovą pasikloti iš karto atsikėlus

Vienas iš mitų, greičiausiai kilęs dar nuo vaikystės – kai tėvai tik atsikėlusius ragindavo iš karto pasikloti lovą. Anot specialistės, patariama netgi priešingai – atsikėlus lovos nekloti bent pusvalandį.

„Priežastis paprasta – mūsų patalynėje gali veistis milijonai nematomų dulkių erkučių. Tad jei po nakties miego dar šiltą patalynę iš karto suvyniosite ir suklosite jai nespėjus gerai išsivėdinti, tai bus puiki terpė veistis minėtoms erkutėms. Geriau atsikėlę neskubėkite kloti lovos, o išvėdinkite kambarį, leiskite patalynei išsikvėpuoti ir po gero pusvalandžio klokite lovą“, – pasakojo Ž. Ragelė. 

Mitas nr. 4. Vilnonės antklodės tik žiemos metu

Pastaraisiais metais kai vasaros muša karščio rekordus atrodo gali būti sunku šiltuoju metų laiku rinktis vilnonę antklodę. Vis tik moteris pataria šiltuoju metų laiku atkreipti daugiau dėmesio į antklodės storį ir jos medžiagiškumą.

„Norint šiltuoju metų laiku tinkamai išsimiegoti svarbu pasirinkti tinkamos medžiagos patalynę. Kaip minėjau anksčiau – ne patalynės storis, o jos medžiagos savybės leis jums nesušalti ar neperkaisti. Medvilnė, vilna ar linas puikiai išgarina prakaitą ir leidžia miegoti ramiai ir vasaros metu“, – kalbėjo specialistė.

Moteris teigia, kad šiltesniu metų laiku patariama rinktis plonesnę antklodę, kuri būtų iš natūralaus pluošto.

Mitas nr. 5. Skalbiame tik užvalkalus

Vienas iš įpročių kuriuos reikėtų keisti – skalbti ne tik patalynės užvalkalus, bet neužmiršti ir jos užpildų.

„Dažnai susiduriame su situacija, kad nors patalynės užvalakalus skalbiame dažnai ir reguliariai, bet to nedarome su pačia patalyne. Tarkime pagalvės užpildą reikėtų skalbti bent du, tris kartus per metus. Į pagalvę geriasi prakaitas, renkasi dulkės, tad svarbu tinkamai prižiūrėti ir skalbti patį užpildą“, – kalbėjo moteris.

Mitas nr. 6. Visą patalynę reikia vilkti užvalkalais

Dažnam sunku įsivaizduoti užvalkalais neapvilktą patalynę. Taip susidaro mitas, jog visa patalynė turi būti velkama. Vis tik, anot specialistės, natūralaus pluošto patalynės rekomenduodama nevilkti.

Vilnonių antklodžių ir pagalvių rekomenduojama nevilkti, nes naudojant užvalkalus yra slopinamos natūralios vilnos savybės – oro pralaidumas, drėgmės bei kvapų sugerimas ir išgarinimas. Nevilkdami vilnonės patalynės leisite jai greičiau jus sušildyti“, – teigė Ž. Ragelė.

Moteris teigia, jog susidaręs klaidingas požiūris, jog vilnonę patalynę yra sunkiau prižiūrėti. Nevelkant vilnonės antklodės ji nereikalauja didesnės priežiūros, pakanka ją dažniau vėdinti lauke, o skalbti ar valyti pagal poreikį.

Vilnonių antklodžių rūšys

Parašykite
palinkėjimą
Jūsų krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.

Siūlome Jums išbandyti
Vilnonės pirštinės Lava
Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Siūlome Jums išbandyti
Skalbiklis vilnai Flokati
Prisijungti
Registruotis