Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 35 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 35 €

Kuo vilna naudinga prakaituoti linkusiems žmonėms?

Su problema – intensyviu prakaitavimu – susiduria daugybė žmonių. Tai sportininkai, aktyviai žaidžiantys vaikai, žmonės, suprakaituojantys nuo streso, tie, kuriuos kamuoja naktinis prakaitavimas, taip pat moterys menopauzės metu, na, o vasarą su prakaitavimu kovoja beveik visi. Prakaitavimas gali būti ir pavojingas – atvėsus temperatūrai, drėgnas audinys staigiai atšąla, krinta kūno temperatūra ir kyla pavojus peršalti. Nuo to dažnai kenčia sportininkai ar vaikai, aktyviai žaidžiantys gryname ore. Ir, žinoma, vienas labiausiai trikdančių dalykų – nemalonus prakaito kvapas.

Vilnos nauda prakaituojantiems

Ar žinojote, jog vilna gali būti puiki išeitis gausiai prakaituojantiems žmonėms? Vilna apsaugo tiek nuo karščio, tiek ir nuo šalčio, puikiai sugeria drėgmę, ir yra nepalanki terpė bakterijoms. Pirmiausia, vilna pasižymi geromis termoreguliacinėmis savybėmis. Ar kada nors pagalvojote, kodėl avys laikomos tiek karšto, tiek šalto klimato zonose? Vilna aplink avies kūną sukuria tam tikrą termoreguliacinį sluoksnį, kuris apsaugo ją tiek nuo šalčio, tiek nuo karščio.

Svarbi vilnos savybė

Lygiai taip pat, vilnoniai rūbai ar vilnonė antklodė aplink žmogaus kūną sukuria tam tikrą barjerą, apsaugantį nuo išorinės temperatūros pokyčių. Kūnas neperkaista, todėl žmogus mažiau prakaituoja, o sukaitęs, pernelyg greitai neatvėsta. Kita nuostabi vilnos savybė – vilnoniai audiniai puikiai sugeria ir išgarina didelius kiekius drėgmės. Sakoma, kad vilna gali sugerti tiek drėgmės, kiek sudaro 30 proc. pačios vilnos svorio. Kai kiti audiniai jau būna persisėmę drėgmės ir peršlapę, vilna išlieka sausa. Dėvėdami vilnonius rūbus, išvengsite prakaito dėmių, o pasirinkę vilnonę patalynę – nemalonaus drėgmės pojūčio, kuris atsiranda patalynėje susikaupus prakaitui

Kvapų išgarinimas

Vilna taip pat naudinga siekiant išvengti nemalonaus prakaito kvapo. Žmogaus prakaitas pats savaime yra bekvapis – nemalonų kvapą jam suteikia bakterijos, kurios geriausiai dauginasi drėgnoje aplinkoje. Vilna puikiai absorbuoja bei išgarina drėgmę, ilgiau išlieka sausa, todėl yra nepalanki terpė bakterijoms daugintis. Antibakterinės savybės vilnai taip suteikia lanolinas – natūrali medžiaga, apsauganti avį nuo infekcijų.

Vilnos populiarumas

Lietuvoje vilna kartais vis dar siejama su šiurkščiais, žiemai skirtais vilnoniais megztiniais, tačiau pasaulyje vis labiau populiarėja vilnonė patalynė, švelnūs, plonai suausti merino ir alpako vilnos audiniai, sportinė apranga, kostiumai, rūbai vaikams, bei vasaros sezonui skirta apranga. Vilna yra tinkama visiems ir visur – dirbantiems, žaidžiantiems, sportuojantiems, stresuojantiems, vasarojantiems, neužmiegantiems dėl karščio ir prakaituojantiems dėl pačių įvairiausių priežasčių.

Jūsų krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.

Jums gali patikti:
kedutes uzvalkalas
Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Jums gali patikti:
kedutes uzvalkalas
Prisijungti
Registruotis