Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 35 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 35 €

Kuo naudinga merino vilna kūdikiams ir vaikams?

Keletas pagrindinių iššūkių, susijusių su mažylio auginimu ir jo priežiūra – tai miego trūkumas, ligos ir, atrodo, niekada nesibaigiantis skalbimas. Čia puikiai gali pasitarnauti vilnos gaminiai! Tad vis tik kuo naudinga merino vilna kūdikiams?

Vilnonės patalynės nauda

Visų pirma, jog vilna teigiamai veikia miego kokybę – žmonės, pasirinkę vilnonę patalynę, užmiega greičiau, miega ilgiau ir geriau pailsi. Ekspertai rekomenduoja kūdikį migdyti būtent vilnos patalynėje – kai kūdikis ramiai ir giliai miega, pailsi ne tik jis pats, bet ir tėvai. Tyrimai parodė, jog kūdikiai, miegantys vilnos patalynėje, kur kas greičiau priauga svorio, nei jų bendraamžiai, miegantys ant kitokio pluošto. Manoma, kad svorio augimą tiesiogiai veikia ramus ir sveikas miegas – kūdikis mažiau juda ir rečiau prabunda.

merino vilna kūdikiams
Vilnos antibakterinės savybės

Dar vienas aspektas, svarbus auginantiems kūdikį ar mažą vaiką – antibakterinės vilnos savybės. Vienas iš rūpesčių, su kuriuo susiduria tėvai – tai prišlapinta kūdikio lovelė ir nemalonus kvapas. Vilna puikiai sugeria bei išgarina didelius drėgmės kiekius, ji išdžiūsta daug greičiau, nei kito pluošto audiniai, o sausoje terpėje nesidaugina kvapą sukeliančios bakterijos. Tiek kūdikystėje, tiek mažyliui paaugus, vilna padeda išvengti dar vieno nemalonaus dalyko – peršalimo.

Vilnonių drabužių svarba

Suaugę žmonės gali reaguoti į temperatūros pokyčius ir patys savimi pasirūpinti, tačiau vaikai to nesugeba – jie yra spontaniški, judrūs, žaisdami sukaista, užsimiršta ir nepastebi, kai suprakaituoja, ar, kai staiga atvėsta oras. Kaip vilnos drabužiai padės jūsų mažyliui apsisaugoti nuo peršalimo? Pirma, vilna puikiai apsaugo kūną tiek nuo išorinės temperatūros pokyčių. Turbūt žinojote, jog avys laikomos įvairaus klimato zonose, o vilna puikiai apsaugo avį tiek nuo karščio, tiek nuo šalčio.

merino vilna vaikams merino vilna kūdikiams

Analogiškai, vilnoniai audiniai dėl savo struktūros sukuria aplink kūną tam tikrą termoizoliacinį barjerą ir padeda išlaikyti natūralią kūno temperatūrą, nepriklausomai nuo aplinkos poveikio.

Antra, žmonės dažniausiai peršąla tada, kai sukaista, o paskui staiga atvėsta – drabužiuose susikaupęs prakaitas atšąla, o atvėsę drėgni rūbai, besiliečiantys prie kūno, padidina peršalimo tikimybę. Vilna puikiai absorbuoja ir išgarina drėgmę – kai kiti audiniai jau būna peršlapę, vilna išlieka sausa, todėl vilnoniai drabužiai sumažina peršalimo riziką.

Paprasta vilnos priežiūra

Dar vienas dalykas, susijęs su mažylio auginimu – tai nesibaigiantys skalbiniai. Vaikams viskas įdomu – jie tyrinėja aplinką, liečia naminius gyvūnus, maisto produktus, grindis, jų rūbai daug greičiau susitepa, ir juos tenka skalbti. Vilna yra žinoma kaip savaime besivalantis audinys – kadangi puikiai išgarina drėgmę, yra nepalanki terpė bakterijoms ir erkutėms veistis.

Vilna taip pat pasižymi antibakterinėmis savybėmis, kurias jai suteikia lanolinas. Sakoma, kad vilna apsivalo pati savaime – jos nerekomenduojama dažnai skalbti, užtenka išvalyti matomas dėmes ir, palikus gryname ore, tiesiog leisti vilnai pačiai išsivėdinti. Auginant kūdikį arba mažą vaiką, vilna jums bus naudinga daugeliu aspektų. Vilnoniai rūbai ir patalynė padės mažyliui geriau miegoti, greičiau augti, rečiau sirgti, būti sveikam ir žvaliam, o tėveliams – išlikti pailsėjusiems ir ramiems.

Jūsų krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.

Jums gali patikti:
kedutes uzvalkalas
Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Jums gali patikti:
kedutes uzvalkalas
Prisijungti
Registruotis