Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €

Patarimai kaip išvengti vaikų prakaitavimo: nuo tinkamos avalynės, natūralaus pluošto iki vitaminų balanso

Šiltuoju metų laiku galimybių užsikrėsti ir susirgti išties yra mažiau. Tačiau dažnas kondicionierių naudojimas šansus susirgti tikrai padidina. Ypač vaikams, kurie yra itin aktyvūs, judrūs net ir itin karštą dieną, todėl staigus dirbtinio šalto oro gūsis gali juos paveikti neigiamai. Kaip išvengti perkaitimo mažiesiems keliaujant automobiliu, miegant per vasaros karščius, kokią avalynę ir aprangą parinkti norint, kad vaikai neperkaistų? Apie kūdikių ir vaikų prakaitavimo priežastis ir patarimais kaip su jomis kovoti dalijasi „Flokati” šeimos narė Sandra Raibužienė.

Prakaitavimo priežastys

Gausaus prakaitavimo priežastys gali būti skirtingos – nuo padidėjusio nervingumo, jautrumo iki paveldėjimo, įvairių infekcijų ar vitaminų disbalanso.

„Kūdikiai pradeda prakaituoti gana skirtingai. Jie gali pradėti prakaituoti ir po savaitės ar dviejų nuo gimimo. Tai natūralus procesas, tokiu būdu jie atiduoda šilumą. Ar daugiau, ar mažiau prakaituos vaikas priklauso nuo prakaito liaukų veikimo ir genų. Iki metų amžiaus dažniausiai prakaituoja vaikų galva, padai, delnai ir pečių juosta”, – pasakojo S. Raibužienė.

Anot specialistės, nuo 5 – 6 metų amžiaus vaikai pradeda prakaituoti ir pažastyse. Tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus – vieni pradeda prakaituoti paauglystėje, kiti anksčiau.

Rinkite tinkamą avalynę

Dažnai pasitaiko, kad vaikus vargina kojų prakaitavimas. Viena iš pagrindinių priežasčių – uždara, sintetinė avalynė, taip pat sintetinės medžiagos kojinės.

„Avalynę vaikams rinkite iš natūralių medžiagų. Kojines patarčiau dėvėti iš medvilnės ar vilnos. Vasarą lauke ar vėsesniais metų laikais patalpose vaikai turėtų avėti atviras, orui pralaidžios medžiagos basutes, kad koja galėtų kvėpuoti. Nekvėpuodama pėda sudrėksta, tad didėja rizika peršalti išėjus į lauką sudrėkusiomis pėdomis”, – kalbėjo specialistė.

Mažiau prakaitavimo kelionių metu

Moteris pasakoja, kad tėvai vasaros metu susiduria su iššūkiu – kaip vaikui nesukaisti keliaujant automobiliu.

„Per karščius vežiojant mažylį nesinori naudoti per daug kondicionieriaus, kad vaiko neperpūstų. Tokiu atveju vežiojant mažuosius siūlau naudoti automobilinės kėdutės įklotą. Svarbu įdėklą rinktis iš natūralių medžiagų. Jis gali būti pagamintas iš medvilnės, lino ar vilnos. Esant aukštesnei temperatūrai galite naudoti lininę pusę, atvėsus – vilnonę”, – pasakojo S. Raibužienė.

Ramesniam ir sausesniam miegui

Vaikai yra linkę į dažnesnius susirgimus, kurių metu prakaitavimas nėra išvengimas. Drėgna patalynė negelbėja norint greičiau pasveikti.

„Vaikai gausiau prakaituoja pirmomis miego valandomis. Taip yra dėl to, kad mūsų prakaito liaukas reguliuoja nervų sistema, tad kai žmogus nurimsta, šilumos perteklius atiduodamas į išorę, jog organizmas neperkaistų. Tai būdinga jautriems ar labai aktyviems vaikams. Tokiu atveju, reikėtų pasirūpinti patalyne iš natūralaus pluošto – medvilnės ar vilnos. Vilna greičiau nei kiti pluoštai išgarina drėgmę, todėl miego metu vaikai jausis ramiau, net ir sirgdami”, – kalbėjo specialistė.

Pasak moters, jei vis tik naudojate sintetinę patalynę patariama rinktis medvilninius užvalkalus, kurie yra pralaidūs orui ir neleis prakaituoti.

Apranga iš natūralaus pluošto

Suaugę žmonės reaguoja į temperatūros pokyčius, patys gali pasirūpinti savimi, tačiau vaikai to nesugeba. Jie judrūs, bėgiodami bei žaisdami sukaista, nepastebi, kai suprakaituoja ar staiga atvėsta oras. Dėl to patariama vaikus rengti kvėpuojančiais, natūralaus pluošto rūbais.

„Vaikai dažniausiai peršąla kuomet sukaista ir staiga atvėsta. Aprangoje susikaupęs prakaitas atšąla, o atvėsę drėgni rūbai padidina peršalimo tikimybę. Medvilnė ar vilna gerai absorbuoja ir išgarina drėgmę. Avys laikomos įvairaus klimato zonose, o vilna puikiai apsaugo avį tiek nuo karščio, tiek nuo šalčio. Audiniai dėl savo struktūros sukuria aplink kūną tam tikrą termoizoliacinį barjerą ir padeda išlaikyti natūralią kūno temperatūrą, nepriklausomai nuo aplinkos poveikio”, – pasakojo Sandra Raibužienė.

Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Siūlome Jums išbandyti
Prisijungti
Registruotis