Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 85 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 85 €

Nepamainomos vilnos naudos kūdikiams ir vaikams

Nuo seniausių laikų vilna buvo naudojama kūdikių lopšiams iškloti, taip pat mažyliams užkloti ir aprengti. Vilna – vienas labiausiai vertinamų pluoštų kalbant būtent apie pačius mažiausius. Vilnoniai drabužėliai, patalynė, miegmaišiai kūdikiams, pledukai ir daugelis kitų gaminių, kuriuos tėvai renkasi auginant vaikus. Dalinamės patarimais, kaip išsirinkti tinkamiausius vilnos gaminius, kurie tikrai pravers kiekvieną dieną.

Naujagimio kraiteliui: vilnoniai drabužėliai ir pledas

Naujagimių organizmas pats kurį laiką apsisaugoti nuo perkaitimo ar atvėsimo negali, o natūralios vilnos rūbeliai bei pledai palaiko optimalią kūdikių kūno temperatūrą, saugo nuo perkaitimo ir nedirgina jautrios odelės.

Dėl šios priežasties šiandien net ir patys mažiausi, neišnešioti naujagimiai inkubatoriuose dėvi vilnones kepuraites, pirštines, kojines, marškinėlius ir kelnes. Vilna mažiesiems parenkama ne tik dėl šilumos – ji stimuliuoja odoje esančius receptorius, kurie skatina kraujotaką ir naujagimio kvėpavimo procesą, kuris pirmosiomis dienomis pasižymi rizika.

Renkant drabužėlius kraiteliui svarbu atkreipti dėmesį į jų siūles, jos turėtų būti išvirkščios, jog nedirgintų mažylio odos. Kojinės, pirštinės ir kepurytė su papildomais raišteliais, jog lengvai nenukristų. Tuo tarpu marškinėliai, kelnytės ar šliaužtinukai turėtų būti tinkamo dydžio, nei per dideli, nei per maži, tik taip mažylis galės jaustis komfortiškai.

Drabužėlius ir pledą reikėtų rinktis pagamintus iš 100% merinosų vilnos, kuri būtų apdirbta specialiu būdu. Technologinio vilnos šukavimo proceso metu paliekamas tik pats ploniausias ir švelniausias plaukas, aukštos kokybės ir ypatingo švelnumo pluoštas, vadinamas prolanos vilna. Gaminiai iš jos nedirgina jautrios odos ir nesukelia alergijos, maloniai priglunda ir apgaubia šiluma.

Lizdelis, miegmaišis, vokelis – ar jie visi reikalingi?

Gaminių pasiūla, kurie padėtų auginant kūdikį didžiulė. Įvairūs gultukai, kilimėliai, miegmaišiai gali apsukti galvą, renkantis juos reikėtų atsižvelgti į jų plataus panaudojimo galimybes. Pavyzdžiui, kūdikio lizdelis pravers kaip apsauga mažyliui miegant, jis sukuria itin saugią erdvę miegui lovelėje, tėvų lovoje, ant sofos ir praverčia net keliaujant į svečius. Lizdelis taip pat gali atlikti vystymo lentos funkciją.

Aktyviam gyvenimo būdui pritaikyti miegmaišiai yra patogus pasirinkimas mažylių kelionėms vežimėliu, rogėmis bei automobiliu. „Flokati“ miegmaišių vidinis sluoksnis pagamintas iš vilnos,  išorinis – neperpučiamas ir atsparus drėgmei. Šis gaminys tikrai pravers šaltuoju metų laiku.

miegmaišis kūdikiui

Šiltuoju laikotarpiu rekomenduojama naudoti plonos vilnos miegmaišius, kadangi vilna ne tik šildo, bet ir vėsina, todėl vaikų miegas tokiame miegmaišyje bus komfortiškas, ilgesnis ir ramesnis. Kūdikiai linkę nusispardyti antklodes, todėl miegmaišiai miegui tikrai praverčia mažylių šiluma besirūpinantiems tėveliams.

Tuo tarpu vokeliai, kuriuose kūdikis yra tarsi suvystomas naudingas pirmaisiais mažylio mėnesiais. Jame kūdikis bus apgaubtas šiluma, geriausia rinktis merinosų vilnos vokelius, kurie prisitaiko prie temperatūrų svyravimų, todėl mažylis nei perkais, nei sušals.

Kelionėms automobiliu pravers kėdutės užtiesalas su vilna ir linu. Vilna maloniai šildys šaltuoju metų laiku, o linas vėsins šiltuoju. Tiek linas, tiek vilna pralaidūs orui, todėl mažylis mažiau prakaituos vasaros laikotarpiu.

Vilnoniai gaminiai, kurie pravers mamoms

Miego pagalvė itin mėgstamas būsimų mamų pasirinkimas, kuris padeda geriau išsimiegoti atrandant patogią pozą. Miego pagalvė naudinga ir susilaukus mažylio, su ja tampa patogiau maitinti. Ji taip pat gali atlikti ir lizdelio funkciją mažyliui, jame jis galės mokintis atsisėsti.

lizdelis kūdikiui

Vilnoniai įklotai į liemenėlę pravers maitinančioms mamos. Moterų krūtinė yra jautri šalčiui, vėjui bei skersvėjui netgi šiltuoju metų laiku, todėl vilnoniai įklotai padės apsaugoti nuo peršalimo ar perkaitimo ir palaikys optimalią kūno temperatūrą. Jie yra natūraliai pralaidūs orui bei itin lengvai prižiūrimi.

Vilnonių drabužių nauda vaikams

Tėveliai žino, kad sudrėkę vaikų rūbai bei aplinkos temperatūrų pokyčiai neretai tampa peršalimo priežastimi. Natūrali vilnos drėgmės kontrolės sistema veikia tarsi antra oda, kuri suteikia patikimą apsaugą, o būdama dar ir puikus izoliatorius, ji puikiai apsaugo nuo žvarbaus vėjo bei šalčio.

Auginant vaiką, vilnos gaminiai yra universalus pasirinkimas. Vilnoniai drabužiai padės mažyliui geriau miegoti, greičiau augti, rečiau sirgti, o tėveliams – išlikti pailsėjusiems ir ramiems, kad vaikas jausis gerai ir bus apsaugotas įvairiausiose oro sąlygose.

Taip pat naujiems tėvams puiki dovana gali būti migdukas kūdikiui. Tai bus puiki dovana vaikui, kuris galės žaisti su migduku bei nusiraminti. O ramus vaikas yra kiekvienų tėvų džiaugsmas ir siekiamybė.

Jūsų krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.

Jums gali patikti:
Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Jums gali patikti:
Prisijungti
Registruotis