Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 85 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 85 €

Vilnoniai pledai namų jaukumui kurti

Namai ir jaukios interjero detalės – neatsiejama dalis. Sunku būtų įsivaizduoti namus be šiltų pledų, kurie ne tik šildo, bet sukuria jaukumo jausmą namuose. Ypatingai pamėgti ir vertinami – vilnoniai pledai. Apžvelkime jų savybes, priežiūrą, kūdikiams skirtus specialius pledus ir 2022 metų tendencijas, kokių spalvų bei raštų juos reikėtų rinktis.

Vilnos pledai – jų unikalumo paslaptis

Vilnoniai pledai itin vertinami dėl savo natūralių savybių: šilumos generavimo, pralaidumo orui, drėgmės ir kvapų išgarinimo. Vilna užtikrina šilumos balansą, ji neleidžia nei perkaisti, nei sušalti. Todėl su vilnos pledais jausitės komfortiškai namuose, kai už lango siaučia vėjai, ar laiką leisdami terasoje pavasario dienomis. Puiki vilnos savybė – ji į save negeria drėgmės ir nemalonių kvapų, juos išgarina, todėl užsikloję, apsigaubę pledu visuomet jausitės gaiviai.

Vilnos pledų priežiūra

Vilnonių pledų nerekomenduojama dažnai skalbti, juos dažniau patariama vėdinti gryname ore. Atėjus metui rimtesniai priežiūrai būtina atsižvelgti į priežiūros etiketės rekomendacijas. Jeigu skalbimas galimas, tai reikia daryti rankomis arba skalbimo mašina, vilnai skirta programa. Jokios kitos nėra tinkamos.

Vilnai skalbti rekomenduojama rinktis skystą skalbimo priemonę su lanolinu, kuris, kaip kondicionierius, atstato vilnos plauko riebalų pusiausvyrą. Skalbimo miltelių naudoti nepatariama, nes miltelių granulės gali nespėti ištirpti ir dėl to užstrigti audinyje ar suvelti pačią vilną.

Gaminį išskalbus rekomenduojama jį padžiauti ant džiovyklės – vasarą lauke, pavėsyje, netiesioginiuose saulės spinduliuose, o žiemą – kambaryje. Jei vilnos audinys itin plonas, jo negalima kabinti, nes gali išsitampyti. Patieskite gaminį horizontaliai ant džiovyklės.

Merino vilnos pledai kūdikiams

Merino vilnos pledas – svarbi kūdikio kraitelio dalis. Vilna kūdikiams rekomenduojama, nes palaiko optimalią kūdikių kūno temperatūrą, saugo nuo perkaitimo ir nedirgina jautrios odelės. Taip pat stimuliuodama odoje esančius receptorius, kurie skatina kraujotaką ir naujagimio kvėpavimo procesą, kuris pirmosiomis dienomis pasižymi rizika.

Merino vilnos pledai kūdikiams gaminiami iš specialos prolanos vilnos. Ji gaunama technologinio šukavimo proceso metu paliekant tik patį ploniausią ir švelniausią plauką. Gaminiai iš prolanos vilnos nedirgina jautrios odos ir nesukelia alergijos, maloniai priglunda ir apgaubia šiluma. Juose bendrosios vilnos savybės išlieka nepakitusios, tad jie taip pat palaiko optimalią temperatūrą ir neleidžia kūnui prakaituoti.

2022-ųjų tekstilės tendencijos

Kreminiai atspalviai – tai bene universaliausias, nesenstantis pasirinkimas, kurį pamėgę yra daugelis lietuvių. Kreminiai atspalviai namuose nevargina, juos lengva derinti tarpusavyje. Ieškantiems kreminių vilnos pledų – pasirinkimas platus, tai viena populiauriausių spalvų.

Žali atspalviai – sodri žalia, mėtinė grįžta į populiariausiųjų gretas. Svarbi ne tik spalva, bet ir raštai, į madą sugrįžti dideli piešiniai, pavyzdžiui, gamtos motyvai. Rasti pledų su įvairiais gamtos motyvais gali būti nelengva, tačiau sodrių žalių spalvų – įmanoma.

„Boucle“ audinio sugrįžimas – tai audinys, kuriame aiškiai matomos siūlų kilpos, jos gali būti arba labai mažos, arba net primenančios garbanas. Šis audinys siejamas su Coco Chanel kostiumėliais, kurių sugrįžimą į parduotuvių lentynas jau tikrai galėjote pastebėti. Būtent tokio tipo vilnos pledai bus itin populiarūs šiais metais.

Tvarios medžiagos – pasaulinė tendencija rinktis kaip tik įmanoma natūralesnius pluoštus įsitvirtino ir tikrai neketina atsitraukti. Tekstilės pramonėje vis didesnis dėmesys skiriamas perdirbtam poliesteriui, kanapių pluoštui, kamštienai, kaip medienos pakaitalui, organinei medivilnei. Tikros odos dirbiniai keičiami į vegetariškos ar net veganiškos odos gaminius, kurie gali būti gaunami iš obuolių, ananasų, grybų ar net kaktusų.

Vilna, kaip natūralus pluoštas, taip pat yra įsitvirtinęs tekstilės pramonėje. Ji gaunama avis kerpant, daugelį kitų gyvūnų, pavyzdžiui, kupranugarius, kašmyro ožkas – šukuojant. Tol, kol šie gyvūnai turės maisto, jie galės dalintis tikra gamtos dovana – vilna.

Todėl rinkdamiesi vilnos pledus savo namams galite būti tikri, jog taip tausosite gamtą. Tinkamai prižiūrimi vilnos pledai nepapraranda savo išvaizdos labai ilgą laiką.

Jūsų krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.

Jums gali patikti:
Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Jums gali patikti:
Prisijungti
Registruotis