Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €

Specialistė pataria: kaip geriau išsimiegoti karštą vasarą

Kaip ir kiekvienais metais, šalį užklupus rekordiniams karščiams neturint namuose kondicionieriaus išsimiegoti kokybiškai gali tapti iššūkiu. Atrodo, jog alinantis karštis prasiskverbia net pro miegamojo sienas ir tampa sudėtinga atgauti jėgas. Kaip pagerinti miego kokybę karštuoju metų laiku, kokias priemones rinktis ir kokių klaidų nedaryti dalijasi natūralių audinių specialistė ir „Flokati” šeimos narė Aura Grumbinienė.

Pakankamas vandens kiekis

Vasarą prakaituojame žymiai daugiau, tad ir vandens kiekis atitinkamai turėtų būti didesnis. Specialistė primena, kad per dieną turėtumėte išgerti bent du litrus vandens.

„Svarbu dienos metu vis nepamiršti gerti daug gryno vandens. Ne bendrai du litrus skysčių, o vandens. Ir tai turi būti nuolatinis procesas. Patarčiau karščių metu vengti įvairių vaisvandenių su pridėtiniais skoniais. Prieš miegą daug vandens gerti nereikėtų – taip išvengsite kėlimosi į tualetą naktį bei veido patinimo ryte“, – patarė moteris.

Pižama – iš natūralių medžiagų

Šiltuoju metų laiku reikėtų rinktis dažniau natūralių pluoštų, medvilnės, lino, bambuko ar vilnos, pižamas.

„Išvardintos medžiagos padės sureguliuoti tinkamą kūno temperatūrą, todėl išvengsite perkaitimo. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti lengvoms pižamoms su vilna, kuri yra itin pralaidi orui ir geba sugerti bei išgarinti prakaitą iki septynių kartų geriau nei medvilnė. Sintetiniai audiniai neleis kūnui kvėpuoti ir pradėsite gausiau prakaituoti“, – kalbėjo specialistė.

Pasirinkite tinkamą patalynę

Nemaža dalis šalies gyventojų vis dar renkasi patalynę užpildytą plunksnomis, pūkais ar sintetiniu audiniu, kurie prastai praleidžia orą. Dėl to išsimiegoti per karščius tampa sunku. Vasaros sezonu nepamainoma tampa patalynė iš natūralaus pluošto.

„Ypatingai karštuoju metų laiku sintetines antklodes reikėtų keisti į lengvas medvilnines ar vilnos antklodes. Jos padės išvengti perkaitimo, nes užtikrina reikiamą oro cirkuliaciją ir efektyviai išgarina drėgmę, nemalonius kvapus. Vilnonė patalynė lieka sausa, todėl joje nesiveis dulkių erkutės ar kiti nepageidaujami mikroorganizmai“, – pasakojo moteris.

Anot A. Grumbinienės, jei esate jautresni vilnos pluoštui, ieškokite patalynės su vilna ir medvilne. Vis tik jeigu norite vilkti antklodes – vasarai rinkitės lino arba medvilnės užvalkalus. Lino audiniai turi vėsinantį efektą.

Vilkti ar nevilkti vilnonės antklodės?

Vėsinantis dušas ir miego ritualai

Specialistė pataria prieš einant miegoti atsigaivinti po drungno vandens srove.

„Vanduo neturėtų būti ledinis, nes kūnui sureagavus į temperatūrų pokyčius galite gauti atvirkštinį efektą – trumpai atvėsite, bet vėliau kūno šiluma tik suintensyvės. Vasaros metu, miegamojo temperatūra neturėtų viršyti 22 laipsnių temperatūros. Namuose neturint kondicionierių ar ventiliatorių, bent valandą iki miego laiko praverkite kambario langus“, – kalbėjo A. Grumbinienė.

Viena iš dažniausiai daromų klaidų: dienos metu paliekami praviri langai. To daryti nereikėtų, nes į kambarį patenka ne gaivus, bet karštas oras, todėl kambario vėdinimui tinkamesnis vakaras.

„Be visų paminėtų priemonių, ar tai būtų tvanki ir karšta vasara, ar šalta žiema, derėtų susikurti paprastus, bet efektyvius miego ritualus – eiti miegoti kasdien tuo pačiu metu ir stengtis tai daryti ne vėliau nei 22 ar 24 valandą. Prieš miegą vietoje naršymo telefone ar televizoriaus žiūrėjimo, geriau perskaitykite kelis knygos puslapius. Gera knyga visuomet nuramina per dieną susikaupusias mintis. Taip pat nepamirškite vakare užtraukti roletų ar užuolaidų, kad saulė ryte nepažadintų anksčiau laiko“, – patarimais dalijosi „Flokati“ specialistė.

Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Siūlome Jums išbandyti
Vilnonės kojinės Flokati II beige
Prisijungti
Registruotis