Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 85 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 85 €

(Ne)malonios vilnos gaminių savybės

Vilna, dėl savo unikalių savybių vertinama nuo pačių seniausių laikų. Vilnos kelias nuo pluošto iki mūsų rankų – ilgas ir rafinuotas procesas. Iš ūkių surinktas, jis išvalomas ir, derinant tiek senovines, tiek modernias technikas yra paverčiamas siūlų gijomis bei šiuolaikiškomis medžiagomis. Tačiau tam tikras vilnos savybes, kurios nebūtinai yra malonios, sunku pakeisti, todėl svarbu suprasti, kodėl vilnai jos yra būdingos.

Kodėl vilnos plaukas garbanojasi?

Vilnos plaukas yra linkęs į natūralų garbanojimąsi. Pažvelgus pro mikroskopą, būtų galima pamatyti, jog vilnos plaukas yra sudarytas iš daugybės ląstelių, kurių ilgiai nėra vienodi, būtent dėl to jis ir yra garbanotas. Garbanojimosi dėka, vilna nesiglamžo, jos gaminių nereikia lyginti, o dėl tamprumo šis pluoštas itin rekomenduojamas sportuojantiems. Spaudžiant vilnos pluoštą, garbanėlių dėka, susidaro milijonai oro tarpelių. Ši unikali struktūra leidžia vilnai sugerti ir išgarinti drėgmę.

Įsigijus vilnonį gaminį, jo plaukas būna ganėtinai tiesus, taip yra dėl to, jog pluošto paruošimo metu jis iššukuojamas. Naudojant gaminį pradedame jį įvairiai sukti, lankstyti, todėl plaukas grįžta į savo natūralią būseną, ypatingai šis procesas pastebimas po skalbimo. Tačiau vilnos savybėms, tai visiškai nekenkia.

Kodėl vilna turi specifinį kvapą?

Vilnos gaminiai, kaip ir daugelis natūralių gaminių (pavyzdžiui, oda) turi specifinį kvapą. Itin stiprus kvapas būdingas blogai išvalytai vilnai, tačiau skaniai kvepėti ji taip pat neturėtų. Todėl, lengvą specifinį kvapą gali turėti visiškai nauji, ką tik iš pakuotės išimti gaminiai, taip pat tie, kurie yra didesni, pavyzdžiui: antklodė, paklotas, pagalvė, pledas.

Jeigu vilnos kvapas Jums atrodo per stiprus, pirmiausia, pamėginkite gaminį vėdinti sausoje aplinkoje, geriausia lauke, vengiant tiesioginių saulės spindulių. Visiškai netinkama vieta vėdinimui – uždari balkonai žiemos metu, nes juose esanti drėgmė gali tik dar labiau suintensyvinti kvapą. Taip pat galite pabandyti vilnos gaminį išskalbti, jeigu tai leidžia gaminio etiketė.

Kodėl vilnos gaminių plaukas slenka?

Vilnonio gaminio naudojimo pradžioje galima susidurti su natūraliu plauko slinkimu. Įvairiems vilnos gaminiams, pavyzdžiui: antklodėms, pagalvėms, šlepetėms gaminti, naudojamas specialus plonų siūlų tinklelis, ant kurio įaudžiami vilnos plaukeliai yra sukabinami. Taip yra daroma, dėl to, jog šių gaminių suausti iš vilnos siūlų negalima. Neprisitvirtinę prie tinklelio plaukeliai išslenka, tačiau šis procesas ganėtinai greitai pasibaigia.

Jeigu plaukelių slinkimas erzina ir norisi šį procesą pagreitinti, gaminį rekomenduojame labai atsargiai nusiurbti arba pašukuoti.

Jūsų krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.

Jums gali patikti:
Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Jums gali patikti:
Prisijungti
Registruotis