Menopauzė – svarbus laikotarpis moters gyvenime, kuris dažnai lydimas įvairių fizinės ir emocinės būklės pokyčių. Šiuo laikotarpiu svarbu rūpintis tiek savo psichologine būsena, tiek sveikata atrandant naujas veiklas, produktus, kurie gali padėti lengviau pereiti menopauzės laikotarpį. Viena iš natūralių ir naudingų medžiagų menopauzės metu yra vilna.
Vilnos gaminiai gali pasiūlyti daugybę privalumų moterims, patiriančioms menopauzę. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl vilna yra naudinga šiuo gyvenimo etapu ir kokie gaminiai gali padėti palengvinti menopauzės simptomus.
Karščio bangoms palengvinti
Verta apsibrėžti tris dažniausiai išskiriamus menopauzės etapus:
- Perimenopauzė – tai pereinamasis laikotarpis, kuris prasideda prieš menopauzę ir apima 12 mėnesių po paskutinių mėnesinių.
- Menopauzė – ji prasideda praėjus 12 mėnesių po paskutinių mėnesinių arba kai menstruacijos nutrūksta dėl klinikinių priežasčių.
- Postmenopauzė – reiškia metus po menopauzės, nors gali būti sunku žinoti, kada baigiasi menopauzė ir prasideda postmenopauzė.
Premenopauzės ir menopauzės metu moteris vargina dažnai užeinančios karščio bangos, kuomet išpila prakaitas, parausta veidas bei krūtinė. Tokios karščio bangos neretai sutrikdo nakties miegą, lygiai taip pat gali varginti šalčio, šaltkrėčio bangos.
Karščio ar šalčio bangoms palengvinti miego metu reikėtų atsisakyti sintetinės, orui nepralaidžios patalynės, užvalkalų. Jie tik dar labiau skatins prakaitavimą, o sudrėkę patalai nepadės sušilti prasidėjus šalčio bangai.
Puikus pasirinkimas moterims – natūrali vilnonė antklodė, pagalvė ir net čiužinio paklotas. Vilna pasižymi natūralia izoliacija, kuri padeda išlaikyti kūno temperatūrą stabilioje būsenoje. Tai reiškia, kad karščio bangos metu vilnonė patalynė jums nesuteiks dar daugiau šilumos, bet prisitaikys prie besikeičiančios temperatūros, sugers ir efektyviai išgarins besikaupiantį prakaitą ir nekaups drėgmės. Tad jeigu po karščio bangos iškart užeitų šalčio – vilnonė antklodė prisitaikytų ir suteiktų tuo metu taip reikalingos šilumos.
Šalčio ar net šaltkrėčio metu, vilnos patalai apgaubs jaukumu ir šiluma, padės greičiau sušilti, bet neperkaisti. Ypatinga vilnos savybė – ji iškart išskiria šilumą, patalų nereikia sušildyti savo kūnu. Vilnos pralaidumas orui siekia beveik 90%, tad su ja visuomet jausitės komfortiškai, ypatingai menopauzės metu.
Dienos metu verta dėvėti aprangos detales iš vilnos: apatinius termo rūbus, vilnones kojines, palaidines, megztukus ar liemenes. Apranga iš natūralaus vilnos pluošto padės jaustis komfortiškai, kai dienos metu užklups karščio ar šalčio banga.
Slogiems jausmams palengvinti
Menopauzės metu dažnai pasireiškia depresija, nerimas ir prasta nuotaika. Hormoniniai pokyčiai ir miego sutrikimai gali pagilinti šias problemas.
Vilnos išskiriama pastovi šiluma gali palengvinti slogius jausmus ir padėti nusiraminti. Apsigaubus vilnoniu pledu ar antklode apima saugumo, komforto jausmas, o tai gali padėti pasijusti geriau.
Menopauzės metu svarbu rūpintis savo komfortu ir gerove, ir vilna gali būti puikus pasirinkimas šiam tikslui pasiekti. Vilnos gaminiai savo natūraliomis savybėmis gali palengvinti menopauzės simptomus ir pagerinti bendrą savijautą. Menopauzės metu verta įleisti į savo namus daugiau natūralumo.