Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 65 €

Ką svarbu žinoti renkantis rankšluosčius?

Vienas iš gaminių, kurį be abejonės galima rasti kiekvienuose namuose – rankšluostis, kuris gali būti skirtas voniai, virtuvei, pirčiai, paplūdimiui ir kt. Rankšluosčių pasiūla itin didelė, todėl čia pasimesti labai paprasta. Dalinamės patarimais, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis rankšluosčius, jog jie tarnautų ilgai ir būtų aukščiausios kokybės.

Tik natūrali sudėtis

Geriausia rinktis grynos medvilnės rankšluosčius. Renkantis juos, svarbiausia atkreipti dėmesį į medvilnės tankį, kuo jis didesnis – tuo geriau rankšluostis atliks savo pagrindinę funkciją, sugers drėgmę. Tačiau 600 – 800 g/m tankio rankšluosčiai tiks ne kiekvienam, nes jie džiūsta ganėtinai ilgai, todėl optimaliausia rinktis 500 g/m tankio rankšluosčius, kurie puikiai atliks savo funkciją bei greitai džius.

Aukštos kokybės medvilnės ir didelio tankumo rankšluosčiai laikomi itin prabangiais, tačiau tai tikrai nereiškia, jog jų kaina labai aukšta. Šiuo klausimu prabanga tikrai prieinama daugeliui.

Taip pat geras pasirinkimas bambuko pluošto rankšluosčiai, kurie pasižymi švelnumu, minkštumu, net antibakterinėmis savybėmis. Jie taip pat greitai džiūsta.

rankšluosčiai

Rankšluosčiai iš lino ypač tinka virtuvei, pirčiai, gali būti naudojami vonioje. Tačiau jie nebus pūrus ir minkšti, kaip medvilnės ar bambuko pluošto, tačiau jie puikiai sugeria drėgmę, užima mažiau vietos, nes yra ploni. Vasarą juos itin malonu naudoti prie nuo saulės įkaitusio kūno, nes suteikia vėsinančio efekto.

Rankšluosčiai iš minėtų pluoštų, bet su sintetikos priemaišomis, mažina pagrindinės rankšluosčio funkcijos – sugerti drėgmę, efektyvumą. Rankšluosčiai su sintetika arba tik iš jos gali net dažyti odą, su jais šluostantis ant kūno gali likti jo dalelių.

Vonios rankšluosčiai

Pasirinkus tinkamos sudėties rankšluosčius reikėtų atkreipti dėmesį į jų dydį. Dažniausiai pasitaikantys dydžiai: 50×100 cm ir 70×140 cm. Renkantis juos svarbu atkreipti dėmesį į savo įpročius, jeigu po vonios ar dušo mėgstate rankšluosčiu apsijuosti, tuomet rinkitės 70×140 cm. Mažesnio dydžio rankšluosčiai puikiai tiks naudojimui prie kriauklės, nusišluostyti veidui, rankoms.

Kalbant apie vonios rankšluosčių dizainą, bene populiariausias ir universaliausias pasirinkimas, šviesių tonų, neutralių raštų rankšluosčiai. Jie tinka prie įvarių vonios interjerų ir rečiau atsibosta. Taip pat populiarūs melsvų, rausvų tonų vonios rankšluosčiai. Kadangi įprastai vonioje karaliauja ne vieno šeimos nario rankšluosčiai, reikėtų atkreipti dėmesį į jų derinimą tarpusavyje, taip vonioje išlaikysite vientisumą.

Virtuvės rankšluosčiai

Su virtuviniais rankšluosčiais dažniausiai šluostome indus, valomes rankas ar stalviršius. Juos reikėtų rinktis ne didelio dydžio, jog būtų patogu naudoti. Virtuviniai rankšluosčiai turėtų būti ploni, bet galintys greitai sugerti drėgmę, todėl vertingiausia rinktis lininius arba medvilninius, tačiau mažesnio tankio, rankšluostukus.

Virtuviniai rankšluosčiai iš medvilnės turėtų būti mažų kilpelių arba apskritai be jų, jog šluostant indus ant jų neliktų mažų pūkelių. Kalbant apie spalvas – taisyklių nėra, galbūt virtuvei nereikėtų rinktis labai šviesių, pavyzdžiui, baltų tonų rankšluosčių.

rankšluosčiai
Pirties rankšluosčiai

Pirtyje rankšluosčiai gali būti naudojami pasitiesimui arba apsijuosimui. Pasitiesimui tinkami paprasti vonios rankšluosčiai, tačiau apsijuosimui reikėtų rinktis specialius, būtent pirčiai skirtus rankšluosčius. Jie gaminami su specialiais užsegimais, sagutėmis ar lipnia medžiaga.

Paplūdimio rankšluosčiai

Įprasti vonios rankšluosčiai su kilputėmis paplūdimiui nėra tinkami, nes prie jų itin limpa smėlis. Reikėtų rinktis lygios tekstūros rankšluosčius, jie turėtų būti didesni, jog galėtumėte patogiai gulėti ant smėlio. Svarbus ir storis – paplūdimio rankšluosčiai turėtų būti ploni, kad neužimtų daug vietos kuprinėje ar paplūmio krepšyje. Kalbant apie spalvas, geriausia rinktis šviesius tonus, nes tamsūs labiau įkaista tiesioginiuose saulės spinduliuose.

Rankšluosčiai kūdikiams

Kūdikiams reikėtų rinktis aukščiausios kokybės medvilnės rankšluosčius, kurie būtų purūs ir minkšti, jog maloniai glustų prie jautrios odos. Patogu, kai rankšluosčiai kūdikiams yra su specialu gobtuvu viename šone, tuomet, po vonios, patogu mažylį į jį suvystyti.

Rankšluosčių priežiūra

Didžiausias dėmesys turėtų būti skiriamas rankšluosčių priežiūros etiketėms, būtent jomis ir reikėtų vadovautis juos prižiūrint. Tačiau yra keletas bendrų taisyklių, kuriomis galime pasidalinti. Rankšluosčius reikėtų skalbti dažnai, mažiausiai kas penkias dienas, nes kuo į audinį labiau įsiskverbia nešvarumai, šampūnų, kondicionierių ir kitų medžiagų likučiai, tuo rankšluosčiai tampa kietesni ir šiurkštesni.

Jokiais būdais nepadauginkite skalbinių minkštiklio. Įpilus jo per daug gausite atvirkštinį efektą nei tikitės – gerai neišskalautas minkštiklis užsilieka audinyje, o išdžiuvęs sukietėja. Skalbimo temperatūra turėtų būti aukšta, bet ne aukštesnė nei nurodyta priežiūros etiketėje. Prie aukštos temperatūros išnaikinamos bakterijos.

Kokius medvilninius rankšluosčius pasirinkti?

Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Siūlome Jums išbandyti
Vilnonės kojinės
Prisijungti
Registruotis