Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 85 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 85 €

Būdai sušilti, kol radiatoriai nešyla: pradėkite nuo maisto

Itin vėsus rugsėjis privertė iš lentynų traukti pledus, plonas striukes keisti storomis ir atrasti per vasarą užmirštas šlepetes. Kiekvieną rudenį susiduriame su problema, kai atvėsus orams tenka laukti šildymo pradžios ir turime atrasti būdų, kurie padėtų sušilti namuose. 

Patarimais kokį maistą valgyti, koks kojų masažas efektyviausias norint greičiau sušilti ar koks apavas šilčiausias vėsų rudenį, dalinasi natūralių audinių specialistė ir vilnos gaminių kūrėjų „Flokati” atstovė Žydrūnė Ragelė. 

Valgykite maistą, kuris šildo

Šaltus patiekalus ir gėrimus reikėtų keisti šiltais. Taip pat labai svarbu stiprinti imunitetą. Vertėtų valgyti dažniau ir po nedaug, tokiu būdu pagerinsite kraujo apytaką ir jums bus šilčiau. 

„Dažnai galvojama, jog riebūs produktai šaltuoju metų laiku gali padėti sušilti, tačiau taip nėra. Skrandis apkraunamas maistu, daugiau energijos eikvojama virškinimui, o ne šilumos gamybai. Reikėtų valgyti daugiau maisto, kuriame gausu geležies: pupelių, žirnių, lęšių, grikių, pomidorų, morkų, burokėlių, obuolių ar džiovintų slyvų”, – pasakojo specialistė. 

Moteris teigė, kad vertėtų vengti ir alkoholio, kuris geba organizmą apgaubti suteikdamas trumpą šilumos bangą. Alkoholis malšina drebėjimą, o tai yra natūralus atsakas į jaučiamą šaltį, kuris padeda pakelti kūno temperatūrą.

Šildykite ir masažuokite pėdas 

Kojos labiausiai nutolusios nuo širdies, todėl dažniausiai tai yra greičiausiai atšąlanti kūno dalis. Dienos metu rinkitės vilnones kojines, vidpadžius, vakare – masažuokite.

„Kokybiškas masažas veiksmingai suaktyvina kraujotaką. Vakare pamasažuokite pėdas – ir jos visą naktį bus šiltos. Taip atsikratysite per dieną susikaupusios įtampos. Šis masažas taip pat stiprina imunitetą, kraujo cirkuliaciją visame kūne. Masažuokite atsisėdę ant kairio kelio užkėlę dešinę pėdą, ir atvirkščiai”, – pasakojo specialistė. 

Moteris taip pat pataria vakare nusiplovus kojas, kol jos dar drėgnos, padus patrinti druska ir tik po to nušluostyti sausai rankšluosčiu. Taip kojos bus ne tik šiltos, bet ir rečiau sirgsite peršalimo ligomis.

Namų apavas  tik iš natūralaus pluošto 

Jei pėdų masažas nepadeda, tuomet kojoms sušilti namuose dėvėkite kojines ar šlepetes. Anot specialistės, labai svarbios medžiagos, iš kurios jos yra pagamintos. 

„Dėvint šlepetes iš sintetinio audinio pirštų galiukai greičiausiai ir liks šalti visą vakarą. Lino, medvilnės ar vilnos pluošto šlepetės sušildys greičiau. Minėtos medžiagos gerina kraujotaką ir taip pėdos sušils greičiau. Jei kojos linkusios itin šalti, rinkitės ne įprastas įsispiriamas šlepetes, o su auliuku, kurios šildys kojas ir aukščiau čiurnos”, – pasakoja Žydrūnė Ragelė.

Kaip išsimiegoti šilčiau?

Specialistė pataria, kad jei miegate po sintetine antklode, lovos gale naktį turėkite papildomą storesnį užklotą ar pledą. Taip išvengsite kėlimosi vidury nakties, kad iš spintos pasiimtumėte papildomą antklodę.

„Dalis žmonių šaltuoju metų laiku mėgsta miegoti vėsiai, net prie atvirų langų. Vis tik jei tai ne jums ir norite atsigulti į šiltą lovą – rinkitės natūralaus pluošto, medvilnės ar vilnos, antklodes. Šios medžiagos pasižymi gera šilumos izoliacija bei oro laidumu, tad patalynė išliks sausa, nesukeldama drėgmės pojūčio”, – patarimais dalinosi moteris.

Jūsų krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.

Jums gali patikti:
kedutes uzvalkalas
Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Jums gali patikti:
kedutes uzvalkalas
Prisijungti
Registruotis