Jūsų patogumui parengėme straipsnį su atsakymais į jūsų dažnai užduodamus klausimus apie šlepečių nusidėvėjimo laiką, gaminių sudėtį ir priežiūrą. Kviečiame skaityti!
Apie vilnones šlepetes
Pasitaiko, jog gauname jūsų užklausų dėl nuo šlepečių pado krentančių „burbuliukų“, kurie skirti sumažinti šlepetės pado slydimą. Normalu, kad naujo audinio paviršiuje burbuliukai yra iškilūs. Pradėjus nešioti šlepetes, paviršius pradeda dilti tose vietose, kur šlepetės padas spaudžiamas pėdos ir žmogaus svorio kontaktuoja su grindimis. Kartais atrodo, kad jie visiškai nukrenta, bet tvirtinimo taškas vis tiek lieka padengtas specialia guma, kuri gerina šlepečių sukibimą su grindų paviršiumi.
„Burbuliukai“ greičiau nudyla, kai grindų danga yra kiliminė arba dažniau išeinama ant trinkelių ar šiurkštesnio betono paviršiaus. Nepaisant to, kad nešiojant šlepetes dalis burbuliukų nudyla ar nukrenta, savo funkciją (neslydimo) jie ir toliau atlieka.
Mūsų gaminamos šlepetės ypatingos tuo, kad vilnos audinys naudojamas tiek šlepečių viršutinei daliai, tiek vidpadžiui. Taip išgaunamas gaminio purumas, lengvumas. Kai pėda iš visų pusių apgaubta vilna, dėl audinio termoreguliacinių savybių koja kvėpuoja, bet neprakaituoja. Vilnos audinys palaiko optimalią kūno temperatūrą, sugeria ir išgarina drėgmę, gerina odos kraujotaką.
Šlepetės susinešiojimo greitį lemia daug veiksnių: grindų danga, žmogaus svoris, pėdos minimo ypatumai, šlepečių dėvėjimo intensyvumas.
Kodėl vilnos gaminių sudėtyje yra poliesterio?
Vilnos audinio pagrindas yra 100 proc. poliesteris. Jis naudojamas gaminant vilnos audinį, poliesterio siūlas suteikia audiniui formą ir stabilumą. Poliesteris yra tarsi tinklelis prie kurio tvirtinama vilna. Nenaudojant poliesterio tinklelio vilnos audinys neturėtų stabilumo ir vilną reikėtų velti, o tokiu būdu būtų prarandamas jos purumas.
Kodėl vilnos gaminių plaukas laikui einant praranda savo pirminę išvaizdą?
Vilnos plaukas yra linkęs į natūralų garbanojimąsi. Pradėjus naudoti vilnonį gaminį, pradedame jį įvairiai sukti, lankstyti ir pan., todėl plaukas pradeda garbanotis, ypač tai pastebima po skalbimo. Tačiau tai vilnos savybėms nekenkia. Pagal vilnos rūšį, labiau garbanojasi merinosų vilna nei kupranugarių ir kašmyro.
Kodėl vilnoniai gaminiai turi specifinį kvapą?
Vilnos gaminiai, kaip ir daugelis natūralių gaminių (pavyzdžiui, oda) turi specifinį kvapą, kuris gali būti intensyvesnis gaminio naudojimo pradžioje, ką tik išėmus iš pakuotės. Tačiau ne visi gaminiai turi šį kvapą ir nebūtinai visi jį užuodžia. Jeigu gaminio kvapas Jums atrodo per stiprus, rekomenduojama jį vėdinti lauke, vengiant tiesioginių saulės spindulių.
Kodėl vilnos gaminių plaukas slenka?
Vilnos gaminio naudojimo pradžioje galima susidurti su natūraliu plauko slinkimu. Dėl technologinio proceso ypatumų, gaminant vilnos audinį, dalis plaukelių lieka „laisvų“, neįaustų į audinio pagrindą (tinklelį). Norint paspartinti neįsitvirtinusių į audinį plaukų išslinkimą, gaminį galima išpurtyti arba atsargiai nusiurbti dulkių siurbliu.
Kodėl pagalvių su vilnos užvalkalu vidinis užpildas yra iš poliesterio?
Vilnos audinio užvalkalas, o vidus iš poliesterio kamuoliukų – yra optimalus derinys, galintis užtikrinti tikrą komfortą. Pagalvės viduje esantys poliesterio kamuoliukai gaminami pagal pažangiausias antibakterines technologijas. Kamuoliukų užpildas leidžia orui laisvai cirkuliuoti pagalvės viduje, taip nesikaupia dulkių erkutės.
Kodėl gaminiuose yra mažas procentas kupranugarių arba kašmyros vilnos?
Iki 10 proc. esantis kupranugario arba kašmyro vilnos kiekis bendrame vilnos kiekyje priduoda gaminiams ypatingo minkštumo, švelnumo ir tankumo. Tai yra aukščiausios klasės vilna, jos išgavimas ir apdirbimas ilgas ir brangus procesas, todėl didinant šios vilnos proporciją, ženkliai augtų gaminio kaina.