Krepšelis

Quantity: 0 Items: 0

Jūsų krepšelis kol kas tuščias

Jums gali patikti...

Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 35 Eur ir daugiau

+370 633 11 550

Drag a button, link, or anything else into the icon box to place it below the text. Lorem ipsum dolor sit amet elit.

Salonai

Drag a button, link, or anything else into the icon box to place it below the text. Lorem ipsum dolor sit amet elit.

Kaip skalbti vilną, kad ji nesusitrauktų?

Dažnai skalbti vilnos nerekomenduojama – užtenka palikti ją išsivėdinti gryname ore, o vilna natūraliai valosi, „atiduodama“ drėgmę ir nešvarumus į aplinką. Vilna skalbiama drungnu vandeniu, naudojant švelnias, neagresyvias skalbimo priemones. Vienas iš blogiausių dalykų, kas gali nutikti vilnai – ji gali susitraukti skalbiant.

Kodėl vilna susitraukia?

Vilnos pluoštas nėra lygus, jis yra su daugybe išsišakojimų. Būtent tokios struktūros vilna pasižymi gerosiomis savybėmis – padeda išsaugoti natūralią kūno temperatūrą, absorbuoja bei išgarina drėgmę, ir kt. Tačiau skalbiant, šią struktūrą gana lengva pažeisti. Vilnonio audinio pluoštas yra „tvarkingas“ – šie plaušeliai, arba skaidulos, yra tvarkingai sugulę tam tikra kryptimi.

kaip skalbti vilną

Karštas vanduo ir agresyvus skalbimas gali suardyti šią tvarką – plaušeliai susipina, sulimpa vienas su kitu, vilna „susivelia“, audinys praranda elastingumą ir „susitraukia.“ Vilnai gali pakenkti ir netinkamai parinktos, „agresyvios“ skalbimo priemones su enzimais.

Enzimai – tai biologinės kilmės medžiagos, kurios efektyviai pašalina proteinų kilmės (pvz., kiaušinio) dėmes iš drabužių.

Tačiau vilna pati yra yra sudaryta iš proteinų, o skalbimo priemonės su enzimais daro jai žalą. Vilną skalbti paprasta – tereikia naudoti švelnias skalbimo priemones (tai gali būti ir Marselio muilas) drungną vandenį ir, jei kitaip nenurodyta etiketėje, nustatyti atitinkamą skalbimo mašinos režimą.

Jei gaminį (tarkime vilnones antklodes) rekomenduojama skalbti rankomis, nenusiminkite – kaip jau minėta, vilna yra savaime išsivalanti medžiaga, todėl dažnai skalbti tikrai neteks.

Įsigykite skalbimo priemones iš mūsų ir prižiūrėkite vilnos gaminius paprastai ir kokybiškai. Populiariausias pirkėjų pasirinkimas - skalbiklis vilnai su alijošiumi ir lanolinu.

Jei vis tiek kyla daugiau klausimų kaip prižiūrėti vilnonius gaminius ar juos skalbti rašykite mums eprekyba@flokati.lt

crossmenu