Spalis – vilnos mėnuo, kai po vasaros grįžtame į rutiną, rugsėjo vakarai prasideda vis anksčiau, o ryte žadina ne saulės spinduliai, bet paprasta elektros lemputė. Spalį pradedame iš giliausių stalčių traukti pirštines, kepures ir šalikus, sluoksniuojame ne tik drabužius, bet ir patalus. Dar 2010 m. projektas „The Campaign for wool“, kurį globoja Didžiosios Britanijos karalius Karolis III, pradėjo organizuoti renginius skirtus vilnos populiarinimui visame pasaulyje. Renginiai vykdavo savaitę, o paskutinius keletą metų vyksta visą spalio mėnesį.
„Spalio, kaip vilnos mėnesio, tradiciją „Flokati“ taip pat rengia jau ne pirmus metus. Šį mėnesį visuomet daugiau komunikuojame apie vilną, jos naudas, ieškome kūrybiškų sprendimų, prieš dvejus metus išleidome „Vilnos knygą“, kuri taip pat buvo skirta vilnos mėnesiui. Šiais metais nusprendėme daugiau dėmesio skirti vilnos universalumui, akcentuojant, jog ji puikiai tinka tiek kūdikiui, tiek senjorui“, – pasakoja „Flokati“ vadovė Asta Kančelskienė.
Tėvai tikrai žino, jog ką tik gimusiems kūdikiams rekomenduojama užmauti vilnones kojines, nes vilna aktyvina kraujotaką, reguliuoja kūno temperatūrą, padeda išvengti tiek perkaitimo, tiek sušalimo. Šios vilnos savybės naudingos ne tik kūdikiams, bet ir vaikams, paaugliams, suaugusiems aktyviems žmonėms, kurie dažnai linkę prakaituoti, vidutinio ir garbaus amžiaus žmonėms, kai kraujotakos veikla ima lėtėti. Vilna naudinga kiekviename žmogaus gyvenimo etape, ypač žiemos periodu, kuomet norisi daugiau šilumos ir jaukumo.
„Šį vilnos universalumą nusprendėme perteikti per socialinę akciją. Spalio 10-17 d. nuo kiekvieno krepšelio 1% bus skiriamas labdaros ir paramos fondui „Rugutė“, kuris teikia visokeriopą pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir jų šeimoms, o 18-25 d. 1% skirsime „Sidabrinės linijos“ fondui, kurie nemokamų skambučių pagalba rūpinasi vyresnio amžiaus žmonių emocine sveikata, suteikia jiems reikalingą informaciją“, – pasakoja A. Kančelskienė.
„Rugutės“ fondo direktorė Edita Abrukauskienė teigia, jog onkologinėmis ligomis sergančių vaikų gydymo sėkmę lemia daugybę veiksnių, tačiau pats svarbiausias iš jų – laiku pradėtas pažangus gydymas.
„Nuoširdžiai dėkojame „Flokati“ įmonei, dėmesį skyrusiai vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis. Žinojimas, kad esi ne vienas svarbiausioje gyvenimo kovoje, įkvepia nepaliauti tikėti ir visomis išgalėmis eiti pirmyn. Tik veikdami išvien galime skubiai reaguoti į vaiko gydymo kelyje iškilusius poreikius: medikamentų trūkumą, tyrimų apmokėjimą, efektyvių slaugos priemonių įsigijimą. Dėkojame, kad visi drauge į savo rankas perimsime dalį vaikų šeimas užgriuvusių rūpesčių, palengvinsime skausmo ir nerimo pilnas sergančiųjų dienas bei praplėsime galimybes juos gydantiems medikams“, – teigia E. Abrukauskienė.
„Draugiškas pokalbis gali sušildyti kaip ir vilnonė „Flokati“ antklodė ar šlepetės. Jis ypač svarbus vyresniems žmonėms, kurių socialiniai ryšiai nebe tokie platūs kaip jaunystėje, nors poreikis bendrauti niekur nedingo – juk žmogui reikia žmogaus. Spalis neretai vadinamas pagyvenusių žmonių mėnesiu, šiai temai dedikuota ir pirmoji jo diena. Tad ypač gražu, jog vieną spalio savaitę šiltų vilnonių gaminių išsirinkę žmonės padovanos ir pokalbių senoliams. Ir vienų, ir kitų žiema bus šiltesnė“, – sako Marius Čiuželis, kartu su žmona Kristina įkūrę nemokamus draugystės ir emocinės pagalbos pokalbius telefonu siūlančią „Sidabrinę liniją“.
Vienas vidutinės trukmės – apie 30 min. – „Sidabrinės linijos“ pašnekovų draugystės pokalbis kainuoja apie 10 Eur. Į šią sumą įeina skambučių centro ir ryšių išlaidos, savanorių pritraukimo ir mokymo sąnaudos, rinkodaros ir komunikacijos išlaidos ir pan. 480 Eur gali vienai pašnekovų porai užtikrinti ištisus metus reguliariai kas savaitę vykstančius draugystės pokalbius.
Spalio mėnesį „Flokati“ kviečia atrasti vilnos universalumą, gaminius, kurie gali keliauti iš kartos į kartą ir tuo pačiu prisidėti prie ypatingai svarbių paramos fondų veiklų.