Mitas Nr. 1: „Vilna yra šiurkšti“
Šiurkščios vilnonės pirštinės, kojinės bei megztiniai? Pamirškite „kandančius“ vilnonius drabužius – merino ir alpakos vilna yra tokia švelni ir minkšta, kad prie jos itin malonu liestis, ji tinkama net ir jautrią odą turintiems žmonėms ar švelniai kūdikio odelei. Tinkamai suverptas vilnonis audinys bus ne tik švelnus, bet ir lengvas.
Mitas Nr. 2: „Vilna tinka tik žiemai“
Vilna daugumai asocijuojasi su žiemos šalčiais, pirštinėmis, kojinėmis ir šalikais. Taip, tai tiesa – vilna puikiai apsaugo nuo šalčio – tačiau vilna taip pat puikiai apsaugo ir nuo karščio. Dėl savo struktūros, vilna sukuria aplink kūną tam tikrą termoizoliacinį barjerą, kuris padeda išlaikyti natūralią kūno temperatūrą bet kokiu oru.
Lengvus, plonai austos kokybiškos vilnos drabužius žmonės renkasi ir vasarai – ypač tie, kam tenka dalyvauti oficialiuose renginiuose ir net karščiausiomis dienomis dėvėti kostiumą ar kitus formalaus stiliaus drabužius.
Šiltuoju metų laiku drąsiai išbandykite vilnonius drabužius kūdikiams juose vaikai neperkais.
Mitas Nr. 3 „Su vilnos drabužiais, prakaituosite“
Kartais galima išgirsti nuomonę, jog su vilnos drabužiais prakaituojama. Tai netiesa – priešingai, vilna padeda išvengti su prakaitavimu susijusių problemų. Vilna puikiai absorbuoja bei išgarina drėgmę, todėl su vilnos drabužiais išvengsite estetinį vaizdą gadinančių prakaito dėmių.
Kadangi vilna ilgiau išlieka sausa, ji yra nepalanki terpė daugintis bakterijoms, kurios sukelia nemalonų prakaito kvapą. Su vilnoniais drabužiais, prakaituosite mažiau, išvengsite prakaito dėmių ir nemalonaus prakaito kvapo
Mitas Nr. 4: „Vilną sunku prižiūrėti“
Dažnai manoma, kad vilna yra „jautrus“ audinys, kurį sunku prižiūrėti. Tačiau vilna nereikalauja ypatingos priežiūros – priešingai, yra žinoma kaip savaime išsivalantis audinys. Ji puikiai sugeria ir išgarina drėgmę, ilgiau išlieka sausa, todėl yra nepalanki terpė bakterijoms ir erkutėms veistis.
Lanolinas, natūrali medžiaga, apsauganti avį nuo infekcijų, taip pat suteikia vilnai antibakterines savybes. Dažnai skalbti vilnos nerekomenduojama – užtenka palikti ją išsivėdinti gryname ore.
Išbandykite vilnos skalbiklį su alijošiumi ir lanolinu ar Marselio muilą.
Mitas Nr. 5: „Alergija vilnai“
Tyrimai rodo, kad alergija vilnai pasitaiko itin retai – nuo jos kenčia apytikriai vienas iš 100 000 žmonių. Iš kur kyla mitas apie „alergiją vilnai“? Paprasta, grubiai suverpta avies vilna yra šiurkšti – ji ne alergizuoja, bet tiesiog fiziškai suerzina odą, ir iš ima perštėti. Tačiau merino ir alpakos vilna yra švelni ir minkšta, tinkama net jautriai kūdikių odai.
Tiek šiltuoju, tiek vėsiuoju metų laiku nešiokite itin minkštas, bet šiltas vilnones kojines.
Vilna, priešingai nei sintetinis pluoštas, efektyviai išgarina drėgmę, todėl yra nepalanki terpė bakterijoms bei erkutėms daugintis, o švelnus vilnos audinys gali būti netgi naudingas gydant alerginius susirgimus.