Dažniausiai šios rūšies vilnos gaminius skalbti galima, bet prieš tai darant būtina atkreipti dėmesį į gaminio etiketę. Skalbti reikia atsargiai, todėl rekomenduojama merinosų vilnos gaminius skalbti rankomis arba skalbimo mašina, kurioje yra būtent vilnai skirta programa (30°C). Skalbti kitomis, 30°C temperatūros programomis – nepatariama. Skalbimo metu lengviau išsivalo stipriai užnešioti gaminiai, tačiau visada išlieka tikimybė, kad gaminys gali šiek tiek pasitraukti, gali sukristi užpildas.
Vilnai skalbti rekomenduojama rinktis skystą skalbimo priemonę su lanolinu, kuris, kaip kondicionierius, atstato vilnos plauko riebalų pusiausvyrą. Skalbimo miltelių naudoti nepatariama, nes miltelių granulės gali nespėti ištirpti ir dėl to užstrigti audinyje ar suvelti pačią vilną. Skalbti ir skalauti būtina vienodos temperatūros vandenyje, tiek skalbiant rankomis, tiek skalbimo mašinoje.
Gaminį išskalbus rekomenduojama jį padžiauti ant džiovyklės – vasarą lauke, pavėsyje, netiesioginiuose saulės spinduliuose, o žiemą – kambaryje. Jei vilnos audinys itin plonas, jo negalima kabinti, nes gali išsitampyti. Patieskite gaminį horizontaliai ant džiovyklės (po apačia galima pakloti sausą rankšluostį).
Nepaisant to, jog merinosų avių vilnos gaminius galima skalbti, kai tai leidžia gaminio etiketė, saugiausia gaminį valyti sausu cheminiu valymu.