Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 85 €
Nemokamas pristatymas Lietuvoje perkant už 85 €

Patalynė vaikams – kaip pasirinkti teisingai?

Naujo šeimos nario atsiradimas – ne tik didelis džiaugsmas, bet ir atsakomybė. Pačiais mažiausiais norisi pasirūpinti kaip tik įmanoma geriau. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti mažylių miegui. Jo kokybę galima užtikrinti pasirinkus tinkamą patalynę. Vienas iš geriausių pasirinkimų – vilnonė patalynė vaikams.

Patalynė vaikams: kodėl verta rinktis vilnonę patalynę?

Dėl savo struktūros vilna sukuria unikalų termoizoliacinį barjerą, kuris apsaugo kūną tiek nuo karščio, tiek nuo šalčio, puikiai sugeria ir išgarina drėgmę. Todėl vilna – idealus pasirinkimas vaikams, kurie prakaituoja ar jautriai reaguoja į temperatūros pokyčius. Tokioje patalynėje, kuriai antibakterines savybes suteikia lanolinas, miegoti sveika – joje nesidaugina prakaito kvapą sukeliančios bakterijos, alergijas provokuojantys pelėsiai bei namų dulkių erkės, o pati patalynė ilgiau išlieka švari ir gaivi.

Patalynė vaikams Patalynė kūdikiams

Antklodės kūdikiams

Nuo seniausių laikų vilna buvo naudojama kūdikių lopšiams iškloti, nes naujagimių organizmas pats kurį laiką apsisaugoti nuo perkaitimo ar atvėsimo negali. Vilnonė patalynė kūdikiams parenkama ne tik dėl šilumos – ji stimuliuoja odoje esančius receptorius, kurie skatina kraujotaką ir naujagimio kvėpavimo procesą, kuris pirmosiomis dienomis pasižymi rizika.

Dėl šių priežasčių vilnonę patalynę kūdikiams rekomenduojama rinktis nuo pačių pirmų dienų. Vilnonės antklodės prisitaikydamos prie temperatūros pokyčių apsaugo mažylius tiek nuo perkaitimo, tiek nuo sušalimo. 

Miego metu, kai kurie kūdikiai aktyviai juda, antklodę galima keisti miegmaišiais, kurie skirti miegui. Taip tėveliai galės būti tikri, jog nakties metu mažylis nesušals.

Pagalvės kūdikiams

Įprasta pagalvė kūdikiams nėra reikalinga, ją naudojant mažylio smakras gali įsiremti į krūtinę, dėl to jam bus sunku kvėpuoti. Mažyliui sustiprėjus galima rinktis ypač plonas 2-3 cm storio pagalves. Ji turėtų būti tvirta, bet ne itin kieta.

Tokios pagalvės sudėtis turėtų būti kuo natūralesnė. Įvairūs pūkai ar plunksnos gali sukelti alergijas, taip pat tokie užpildai greitai sudrėksta, todėl ima veistis dulkių erkutės. Todėl geriausia rinktis medvilnės ir vilnos derinio pagalvėles. Tiek kokybiška medvilnė, tiek vilna yra pralaidžios orui, o vilna dar ir itin greitai išgarina drėgmę, taip užkertamas kelias erkučių veisimuisi.

Patalynė kūdikiams

Patalynė vaikams: čiužinio paklotai kūdikiams

Vertėtų atkreipti dėmesį ir į pakloto svarbą. Įprastos paklodės pačios iš savęs nesuteikia šilumos, jas reikia apšildyti. Tuo tarpu vilna pasižymi savybe šildyti iškart, kai prie jos yra prisiliečiama. Vilnonis paklotas maloniai šildys, padės išvengti tiek perkaitimo, tiek sušalimo.

Geriausia rinktis paklotą su kupranugarių vilna, jis bus švelnus, ne ilgo plauko. Uždėjus paklodę ant viršaus vilnos plaukai per ją nelys, todėl tėveliai galės būti tikri, jog mažylis nejus diskomforto.

Antklodės vaikams

Vaikams paaugus apleisti jų miego nereikėtų. Patalynės vaikams pasirinkimas itin platus, todėl svarbu nepasimesti ir rinktis kaip tik įmanoma aukšesnės kokybės patalus. Antklodes, kurių dydis 95×135 cm reikėtų keisti į didesnes, kai vaikams sueina 3-4 metai. Tokio amžiaus vaikams rekomenduojama vilnonės antklodės nebevilkti į užvalkalus ir taip nebeslopinti gerųjų vilnos savybių.

Vaikai gali būti jautresni vilnos pluoštui, todėl geriausia rinktis visiems sezonams tinkančias antklodes, kurių viena pusė yra iš vilnos, o kita medvilnės. Vasarą prie kūno glaudžiant medvilnės pusę ji suteiks vėsumo, o žiemą vilna maloniai šildys.

Patalynė vaikams vilnonės antklodės vaikams

Jautresnės odos vaikams patariama rinkti antklodę su kupranugarių vilna, kuri pasižymi ypatingu švelnumu, yra trumpesnio plauko, todėl nedirgina odos. Taip pat kupranugarių vilnos antklodės yra šiltesnės lyginant su merinosų vilna.

Visgi nusprendus antklodę vilkti užvalkalu reikėtų atkreipti dėmesį į jų sudėtį. Geriausia rinktis 100% medvilnės užvalkalus, kurie yra pralaidūs orui. Oro pralaidumą užtikrinti būtina, nes kitaip kūnas miego metu pradės nemaloniai prakaituoti.

Pagalvės vaikams

Paaugus vaikui itin plonas pagalves galima keisti didesnėmis. Geriausia rinktis tokias, kurių užpildą galima lengvai reguliuoti patiems. Taip prailginsite pagalvės naudojimo laiką. Pasinkus pagalvę su vilnoniu užvalkalu jos taip pat rekomenduojama nevilkti, jog gerosios vilnos savybės nebūtų slopinamos.

Čiužinio paklotai vaikams

Lygiai taip pat kaip ir kūdikiams paklotas vaikams yra itin naudingas. Jo dėka vaikai miego metu jaučiasi komfortiškiau, nes paklotas visuomet suteikia šilumos, o vasarą padeda išvengti gausesnio prakaitavimo.

Vaikai yra linkę į dažnesnius susirgimus, kurių metu prakaitavimas nėra išvengimas. Drėgna patalynė tikrai negelbėja norint greičiau pasveikti. Vilna greičiau nei kiti pluoštai išgarina drėgmę, todėl miego metu vaikai jausis geriau.

vilnonė antklodė vaikams patalynė vaikams

Patalynė vaikams – kaip ją prižiūrėti?

Nors vilnonę patalynės rekomenduojama nevilkti, tačiau patiems mažiausiems įprastai tėveliai renkasi ir užvalkalus, nes patalynė dažnai išsipurvina, o užvalkalus išskalbti yra paprasčiau. Vaikams paaugus užvalkalų galima drąsiai atsisakyti.

Vilnonės patalynės rekomenduojama nevilkti, nes naudojant užvalkalus yra slopinamos natūralios vilnos savybės: oro pralaidumas, šilumos generavimas, mikromasažas. Vilna yra natūraliai besivalantis pluoštas, kuris nėra teplus. Patalynę skalbti arba nešti į valyklą pakanka 1-2 kartus per metus.

Prieš skalbimą reikėtų įsitikinti ar tai leidžia daryti priežiūros etiketė. Merinosų vilnos gaminius dažniausiai skalbti galima vilnos režimu su skysta priemone skirta vilnai. Tuo tarpu kupranugarių vilnos patalynę rekomenduojama patikėti profesionalams.

Populiariausia vaikiška patalynė

Jūsų krepšelis

Krepšelyje nėra produktų.

Jums gali patikti:
Pamėgtos prekės
Kol kas neturite pasirinkę mėgstamų prekių
Jums gali patikti:
Prisijungti
Registruotis